Sedmica - Sport

0
U 13. kolu EHF Lige šampiona rukometašica "Budućnosti Bemax" poražene od "Esbjerga" 30:20
Igrale dobro - samo 25 minuta!
    - Igrale smo dobro samo u prvih 25 minuta, nakon toga djevojke su prestale da uživaju u igri. Teško mi je da to razumijem, jer mi se to nije dešavalo u igračkoj karijeri. Ako možete da odigrate dobro 25 minuta, treba da nastavite u istom ritmu do kraja meča. Njihove šuterke su dolazile do izglednih pozicija i nijesmo pronašle način da to zaustavimo. Propustile smo nekoliko zicera u finišu prvog poluvremena i uvukla se nervoza. U nastavku su sve djevojke dobile priliku zato što gradimo nešto za ono što nas očekuje u martu, kada se igra osmina finala. Dobra utakmica da naučimo nešto, ali moramo bolje, jer ne smiju nam se dešavaju ovakvi padovi u igri – kazala je Bojana Popović, trener rukometašica "Budućnosti Bemax", posllije poraza u 13. kolu EHF Lige šampiona od "Esbjerga" 30:20.

1
Košarkaši "Crvene zvezde" u nedelju od 19, 30 gostuju u Podgorici ekipi "Budućnosti"
"Zvezda" prvi put - sa velikim trijom!
    Veliki meč se očekuje u Podgorici, Beograđani oslabljeni za Bentila, Martina i Ivanovića, ali dolaze u Crnu Goru sa trijom koji može sve i protiv svakog.

1
U 10. kolu grupe "B" Eurocupa N.A "Hamburg" - "Budućnost Voli" 59:87(13:20;20:23;16:22;10:22)
"Plavi" se revanširali - ubjedljivo!
    "Plavi" su se ubjedljivo revanširali za poraz u "Morači" - u 10. kolu grupe "B" Eurocupa N.A "Hamburg" - "Budućnost Voli" 59:87(13:20;20:23;16:22;10:22).
MVP utakmice bio je Alpha Kaba sa 10 koševa, devet odbrana i čak 23 asistencije!

0
Na novoj WTA listi
Danka napredovala - šest mjesta!
    Naša najbolja teniserka Danka Kovinić napredovala je šest mjesta na novoj WTA listi i sada je 54. na svijetu sa 977 bodova.

0
Peti teniser svijeta savldao u finalu Sebastijana Kordu, 6:7 (8), 7:6 (3), 6:4
Novak uzeo - servis i pehar!
    Peti teniser svijeta je poslije velike borbe i 188 minuta igre pobijedio Sebastijana Kordu, 6:7 (8), 7:6 (3), 6:4.

0
Na turniru u Oklendu crnogorska teniserka savladala Slovakinju Viktoriju Kuzmovu 6:3, 6:2
Danka u finalu - sa Koro Gof!
Crnogorska teniserka Danka Kovinić zgazila je Slovakinju Viktoriju Kuzmovu 6:3, 6:2 na turniru u Oklendu!
U finalu igra protiv Koro Gof, osmanestogodišnje Amerikanke sa kojom se do sada nije sastajala.

0
Nova pobjeda najbolje crnogorske teniserke u Oklendu
Danka preokrenula - za četvrtfinale!
    Crnogorska teniserka Danka Kovinić plasirala se u četvrtfinale turnira u Oklendu.
Danka je bila bolja od Amerikanke Loren Dejvis 2:1, po setovima 4:6, 6:3, 6:2.

0
Na turniru u Oklendu
Danka startovala - pobjedom!
    Najbolja crnogorska teniserka Danka Kovinić pobijedila je Nao Hibino iz Japana 0:2 (1:6, 4:6).

0
U prvom od dva kontrolna meča u Dohi u sklopu priprema za SP
"Lavovi" poraženi - od Katara!
    "Lavovi" su poraženi od Katara u prvom od dva kontrolna meča u Dohi u sklopu priprema za Svjetsko prvenstvo koje se održava u Švedskoj i Poljskoj - Katar - Crna Gora 30:28.
Isti rivali odmjeriće snage i u četvrtak u Dohi.

3
Prestigao rekord Siniše Štembergera.
Šehović upisao 404. - istorijsku ABA "tricu"!
    Košarkaši "Budućnost Voli" savladali su "Borca" u Čačku 108:79 u meču 13. kola Admiralbet ABA lige, četvrtu vezanu pobjedu, devetu u prvenstvu, a meč će se pamtiti i po tome što je Suad Šehović postao najbolji trojkaš u istoriji ABA lige. On je večeras upisao 404. trojku i prestigao rekord Siniše Štembergera.

3
Bio je genije koji je očarao svijet
Odlazak legende - Pele!
    - Ti si bio genije koji je očarao svijet. Čarobnjak s loptom na nozi. Prava legenda.“ To su bile riječi koje je Pele sročio u pismu kojim se oprostio od Maradone, nakon što je Argentinac preminuo u novembru 2020. Slične riječi bi za oproštaj od Pelea, svog nekadašnjeg prijatelja i rivala, vjerovatno izabrao i Maradona.

2
Tripl dabl slovenačkog reprezentativca u NBA
Dončićeva 60-21-10 partija - za sva vremena!
    Luka Dončić je sinoć uspio da pomjeri granice košarke, istorije, temelje NBA lige partijom kakvu najjača liga na svijetu nikad nije vidjela.

2
U drugom kontrolnom meču crnogorskih rukometaša na početku priprema za SP u Mavrovu Sjeverna Makedonija - Crna Gora 30:31
"Lavovi" se - revanširali!
    „Lavovi“ su slavili u drugom kontrolnom meču protiv Sjeverne Makedonije u sklopu priprema za Svjetsko prvenstvo koje se u januaru održava u Švedskoj i Poljskoj.
U kombinovanom sastavu, bez devet igrača koji će se pridružiti nacionalnom timu 1. januara, ekipa koju je predvodio trener Brano Božović slavila je 31:30 i tako se revanširala domaćinu koji je slavio u jučerašnjem okršaju – 38:33.
Mirko Radović je bio najefikasniji sa šest golova, dok je Luka Radović četiri puta zatresao protivničku mrežu.

2
Kombinovani sastav muške rukometne reprezentacije Crne Gore odigrao prvi kontrolni meč u pripremama za SP
U Mavrovu - "lavovi" poraženi!
    "Lavovi" su poraženi od Sjeverne Makedonije 38:33 u prvom od dva kontrolna meča koji se igraju u Mavrovu u sklopu priprema za Svjetsko prvenstvo koje se igra u januaru.
U kombinom sastavu koji je predvodio trener Brano Božović, najefikasniji u našem timu bio je Stevan Vujović sa osam golova, dok su Filip Vujović i Miloš Božović postigli po pet.
Isti rivali odmjeriće snage i sjutra u 14.

2
Veliki gest reprezentativca BiH, Jusuf Nurkić, kojeg u NBA zovu "bosanska zvijer" 50.000
"Srcem za Crnu Goru" - donirao 50.000!
    Košarkaš Portland Treil Blejzersa i reprezentativac Bosne i Hercegovine Jusuf Nurkić donirao je 50.000 eura za akciju "Srcem za Crnu Goru".

1
Fudbalska reprezentacija Argentine novi je svetski prvak u fudbalu
Mesi ispunio san - svih Argentinaca!
    Fudbalska reprezentacija Argentine novi je svetski prvak u fudbalu.
„Gaučosi“ su u finalu savladali reprezentaciju Francuske nakon boljeg izvođenja penala 4-2. Nakon 120 minuta igre bilo je 3:3 strelci su za Argentinu bili Lionel Mesi iz penala u 23. minutu i Anhel Di Marija nakon predivne kontre trinaest minuta kasnije, da bi u produžetku još jednom bio precizan Lionel Mesi. Sva tri gola Francuske bilo je delo Kilijana Mbapea. Prvo je bio precizan sa „kreča“ u 80. minutu, da bi samo dva minuta kasnije bio siguran, a treći gol je postigao sa penala u 117. minutu.

1
Rukometašice "Budućnosti Bemax" slavile i u Norveškoj protiv "Storhamara" 25:27(12:13)
Ostvarile ključnu pobjedu!
    Rukometašice "Budućnosti Bemax" ponovo su slavila protiv "Storhamara" 25:27(12:13) – izabranice Bojane Popović u Norveškoj ostvarile ključnu pobjedu u borbi za peto mjesto u grupi "B" EHF Lige šampiona, jer sada imaju velikih pet bodova prednosti u odnosu na direktnog konkurenta.

0
Tokom karijere je osvojio sve, osim Svjetskog prvenstva.
Mesi odigrao - hiljaditu utakmicu!
    Utakmica protiv Australije u dresu 'gaučosa' bila je jubilarna 1000. u karijeri Lionela Mesija.
Mnogi ga smatraju najboljim igračem svih vremena, a on je protiv Australije odigra svoj 1000. susret u karijeri u svim takmičenjima.

0
Sjajan gest francuskih rukometnih klubova "Brest Bretagne" i "Toulona"
Odali priznanje - "lavicama"!
    Francuski "Brest Bretagne" i "Toulon" odigrali su prvi meč nakon reprezentativne pauze zbog Evropskog prvenstva.
U Brestu je slavio domaćin rezultatom 27:19, a nakon meča čelnici domaćina odali su priznanje crnogorskim rukometašicama, koje su u meču za bronzanu medalju na EHF Eurdu savladale upravo selekciju Francuske.