|
|
0 | | Četrnaesti UnderhillFest biće otvoren večeras u Njegoševom parku | | Na otvaranju - filmovi Mile Turajlić! | Četrnaesti UnderhillFest otvoriće i zatvoriti filmovi Mile Turajlić – „Non-Aligned: Scenes from the Labudović Reels“ i „Ciné-guerrillas: Scenes from the Labudović Reels“.
Do 15. juna u Njegoševom parku, Narodnoj biblioteci "Radosav Ljumović" i CKZ Ribnica za sve studente/kinje i učenike/ce koji donesu indeks, karticu fakulteta ili knjižicu, kao i za mlade sa Evropskom omladinskom karticom - EYCA. ulaz je slobodan.
Donosimo kompletan program meunarodnog festivala dokumentarnog filma:
Program
2023
SRIJEDA / WEDNESDAY, 07. 06. 2023.
TEREN KK BUDUĆNOST, NJEGOŠEV PARK
20:30
SVEČANO OTVARANJE/OPENING CEREMONY
21:00
NON-ALIGNED: SCENES FROM THE LABUDOVIĆ REELS
Mila Turajlić / Francuska, Hrvatska, Srbija, Crna Gora, Katar / France, Croatia, Serbia, Montenegro, Qatar /2022 / 100’
22:30
GOSPODA GLEMBAJEVI / MNE
PEĐA RADOVIĆ / MNE – Set nesvrstanih
ČETVRTAK / THURSDAY, 08. 06. 2023
CKZ RIBNICA
21.00
SEZARIJA EVORA / CESÁRIA ÉVORA
Ana Sofia Fonseca / Portugalija / Portugal / 2022 / 95’
TEREN KK BUDUĆNOST, NJEGOŠEV PARK
21:00
JEL’ KUŽIŠ SAD / DO YOU GET IT NOW
Lucija Brkić / Hrvatska / Croatia / 2022 / 6`
21:10
BUGI & DEMONI / BOOGIE & DEMONS
Ivan Šijak / Srbija / Serbia / 2023 / 58’
22:25
EL EKO / THE ECHO
Tatiana Huezo / Meksiko, Njemačka / Mexico, Germany / 2023 / 102’
PETAK / FRIDAY, 09. 06. 2023.
CKZ RIBNICA
21:00
MIUŠA, GLAS BOSA NOVE / MIÚCHA, THE VOICE OF BOSSA NOVA
Daniel Zarvos, Liliane Mutti / Brazil, Francuska, Amerika / Brazil, France, United States / 2022 / 98’
TEREN KK BUDUĆNOST, NJEGOŠEV PARK
21:00
NA KRAJU PUTA / END OF THE ROAD
Ivana Todorović / Srbija / Serbia / 2022 / 19’
21:30
MUZEJ REVOLUCIJE / MUSEUM OF REVOLUTION
Srđan Keča / Srbija, Hrvatska, Češka Republika / Croatia, Serbia, Czech Republic / 2021 / 91’
23:05
DOMOVINA / MOTHERLAND
Alexander Mihalkovich & Hanna Badziaka / Švedska, Ukrajina, Norveška / Sweden, Ukraine, Norway / 2023 / 92′
SUBOTA / SATURDAY, 10. 06. 2023.
CKZ RIBNICA
21:00
BELLA CIAO / BELLA CIAO
Giulia Giapponesi / Italija / Italy / 2022 / 92’
TEREN KK BUDUĆNOST, NJEGOŠEV PARK
21:00
POVRATAK KUĆI/ THE RETURN HOME
Nikola Polić/ Srbija/ Serbia / 2023/ 16’ 45’’
21:30
VRANE SU BIJELE / CROWS ARE WHITE
Ahsen Nadeem / SAD, Japan, Irska / USA, Japan, Ireland / 2022 / 98’
22:45
PRIZORI S MOJIM OCEM / SCENES WITH MY FATHER
Biserka Šuran / Holandija, Hrvatska / Netherlands, Croatia / 2022 / 46’
NEDJELJA / SUNDAY, 11. 06. 2023.
TEREN KK BUDUĆNOST, NJEGOŠEV PARK
21:00
KORIJEN / RADICLE
Dora Fodor / Hrvatska / Croatia / 2023 / 9’
21:15
PRIZVAN I POZVAN / INVOKED
Luka Papić, Srđa Vučo / Srbija / Serbia / 2022 / 63’
22:30
POMRAČENJE / THE ECLIPSE
Nataša Urban / Norveška / Norway / 2022 / 110’
PONEDJELJAK / MONDAY, 12. 06. 2023.
JU NARODNA BIBLIOTEKA „RADOSAV LJUMOVIĆ“
18:00
VOLJETI PATRIŠU HAJSMIT / LOVING HIGHSMITH
Eva Vitija/ Švajcarska, Njemačka / Switzerland, Germany /2022 | 83’
Program U FOKUSU u saradnji sa NVO Centar za ženska prava/ Program IN FOCUS in cooperation with NGO Woman's Rights Center
TEREN KK BUDUĆNOST, NJEGOŠEV PARK
21:00
A ISTOK REKA TEČE / AND THE RIVER STILL FLOWS
Jelena Radenović / Srbija / Serbia / 2022 / 31’
21:35
RAJ ZA KARAOKE / KARAOKE PARADISE
Einari Paakkanen / Finska / Finland / 2022 / 75’
23:00
ISTRAŽITELJ / THE INVESTIGATOR
Viktor Portel / Republika Češka, Hrvatska / Czech Republic, Croatia / 2022 / 73’
UTORAK / TUESDAY, 13. 06. 2023.
JU NARODNA BIBLIOTEKA „RADOSAV LJUMOVIĆ“
18:00
VEĆE OD TRAUME / BIGGER THAN TRAUMA
Vedrana Pribačić / Hrvatska / Croatia / 2022 / 90’
Program U FOKUSU u saradnji sa NVO Centar za ženska prava/ Program IN FOCUS in cooperation with NGO Woman's Rights Center
TEREN KK BUDUĆNOST, NJEGOŠEV PARK
21:00
PROCENTI ŽIVOTA / PERCENTS OF LIFE
Vladimir Perović / Srbija / Serbia / 2023 / 18.40
21:30
MLUNGU – BIJELI KRALJ / MLUNGU – THE WHITE KING
David Lušičić / Hrvatska / Croatia / 2022 / 70’
22:55
ZALAGAONICA / THE PAWNSHOP
Łukasz Kowalski / Poljska / Poland / 2022 / 81’
SRIJEDA / WEDNESDAY, 14. 06. 2023.
JU NARODNA BIBLIOTEKA „RADOSAV LJUMOVIĆ“
18:00
ŽIVOT KAO I SVAKI DRUGI / A LIFE LIKE ANY OTHER
Faustine Cros / Belgija, Francuska / Belgium, France / 2022 / 68′
Program U FOKUSU u saradnji sa NVO Centar za ženska prava/ Program IN FOCUS in cooperation with NGO Woman's Rights Center
TEREN KK BUDUĆNOST, NJEGOŠEV PARK
21:00
TVORNICA FILMOVA / THE FILM FACTORY
Silvestar Kolbas / Hrvatska / Croatia / 2022 / 15`
21:25
JOŠ JEDNO PROLEĆE / ANOTHER SPRING
Mladen Kovačević/ Srbija, Francuska, Katar / Serbia, France, Qatar/ 2022 / 90’
23:05
DRUGI PROFIL / THE OTHER PROFILE
Armel Hostiou / Francuska / France / 2023 / 82’
ČETVRTAK / THURSDAY, 15. 06. 2023.
TEREN KK BUDUĆNOST, NJEGOŠEV PARK
20:30
SVEČANO ZATVARANJE UNDERHILLFESTA – DODJELA NAGRADA / CLOSING CEREMONY OF THE UNDERHILLFEST – AWARD CEREMONY
21:00
CINÉ-GUERRILLAS: SCENES FROM LABUDOVIĆ REELS
Mila Turajlić / Francuska, Hrvatska, Srbija, Crna Gora, Katar / France, Croatia, Serbia, Montenegro, Qatar / 2022 / 94’
22:30
LIRA VEGA / SRB
DJ DEJAN VUČETIĆ VUČA / SRB
|
Posjeta : 147 |
|
|
|
|