1
U pollufinalu EP za mlade U-20 košarkašice u Skoplju Crna Gora - Izrael 81:71
"Crvene" u finalu - i u eliti!

Odličnom igrom u posljednja tri minuta kada su odbile posljednji napad vrlo upornih Izraelki, mlade U-20 košarkašice Crne Gore ostvarile su pobjedu 81:71, izborile finale na prvenstva Evrope B divizije u Skoplju i plasman u elitu.
Rival u finalu biće im Turska.

Od rezultata 22:22 Crna Gora je počela da najavljuje još jednu pobjedu.
Serijom 16:0 koju je zaključila polaganjem Jovana Savković stigli smo prvi put do velike prednosti.
Međutim Izrael je odgovorio i zaostatak do poluvremena prepolovio.
Naš tim je u trećoj četvrtini imao šansu u tri navrata da ode na plus 15, ali kada je nije iskoristio agresivne Izraelke prišle su na samo 63:58 pred posljednji period.
U završnom kvartalu rival je čak i poravnao, međutim šest vezanih poena Marije Leković za 74:69 riješila su meč.
25 poena Leković uz sedam skokova i šest asistencija, 15 je dodala Savković, 14 Zorana Radonjić.