0
U 2. kolu grupe F kvalifikacija za U-21 EP Luksemburg - Crna Gora 1:2 (1:1)
Važno je - "probili led"!

- Najvažnije je da smo upisali pobjedu i tako ,,probili led“. Dobro smo počeli utakmicu, rano poveli, a onda dozvolili protivniku da izjednači nakon pritiska koji je pravio. Ipak, u drugom poluvremenu smo dodali gas, napravili dobre izmjene i na kraju došli do ubjedljive pobjede. Mogli smo i ubjedljivije da pobijedimo, ali najvažnije je da smo upisali tri boda - istakao je Miodraga Vukotić selektor mlade U-21 fudbalske reprezentacije Crne Gore poslije pobjede njegovih izabranika na gostovanju Luksemburgu 1:2 (1:1).

,,Sokoli“ su odlično krenuli u meč i do gola došli u 8. minutu. Korneru iz kojeg je Anto Babić postigao gol prethodila je dobra šansa, ali je golman domaćina odbranio udarac Omara Sijarića. Ipak, sve je popravio Babić pogotkom glavom nakon kornera Lazara Mijovića.
Iako je naša selekcija poslije toga kontrolisala igru, uslijedilo je izjednačenje domaćina. U 40. minutu Matijas Olesen savladao je Balšu Popovića nakon kornera.
Nastavak je donio još veću ofanzivu ,,sokola“. Šanse su se ređale, promašivali su Nikola Krstović (dva puta), Aleksa Latković i tako sve do 79. minuta, kada je Krstović donio novu prednost našoj ekipi, na asistenciju Džonatana Drešaja.
Posljednju priliku na utakmici imao je Krstović u trećem minutu sudijske nadoknade, ali nije iskoristio situaciju ,,jedan na jedan“ sa protivničkim golmanom.
Crna Gora kvalifikacije nastavlja 3. septembra, kada dočekuje Švedsku.

Luksemburg - Crna Gora 1:2