3
U finalu fudbalskog Kupa Crne Gore ā€žJezeroā€œ ā€“ ā€žBuduƦnostā€œ 1:2 (1:0;0:2)
Majstorija DespotoviƦa ā€“ za peti trofej!

- Jako teÅ”ka utakmica. ā€žJezeroā€œ nam je neugodan protivnik. SreƦom, islpristio sam slobodan udarac koji nam je donio trofej Kupa i izlazak na evropsku scenu - istakao je ƐorĆ°e DespotoviƦ, koji je sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca donio potpuni preokret, trofej Kupa i iizlazak na evropsku scenu "plavo-bijelima" - u finalu fudbalskog Kupa Crne Gore ā€žJezeroā€œ ā€“ ā€žBuduƦnostā€œ 1:2 (1:0;0:2). Plavljani su, iako im je bio debi, hrabro uÅ”li u meĆØ i veƦ u treƦem minutu poveli golom RedžepagiƦa, poslije kornera koji je izveo Å imun. Strijelac izjednaĆØujuƦeg pogotka u 56. minutu bio je VukotiƦ.

Finalni meĆØ najmasovnijeg takmiĆØenja imao je i sveĆØanu uvertitu - Žarlu KoraƦu uruĆØen je trofej Radija Crne Gore za najboljeg strijelca 1.CFL, a "BuduƦnost" je prigodnim poklonom ispratila Vladislava AdžiƦa u "Juvemtus".
Jezero - BuduƦnost 1:2

Gradski stadion, Podgorica. Gledalaca: 3.890.
Sudija: MiloÅ” BoÅ”koviƦ (Podgorica). PomoƦnici: Marko GojkoviƦ (NikÅ”iƦ), Nikola RaduloviƦ (Podgorica). ƈetvrti sudija: Radoje PajoviƦ (Podgorica).
Strijelci
1:0 - Edis RedžepagiƦ 3Ā“, 1:1 - Milan VukotiƦ 51Ā“, 1:2 - ƐorĆ°e DespotoviƦ 85Ā“