|
|
2 | | Akcija “Limitirane cijene” dala odlične rezultate i biće nastavljena | | Zahvaljujući akciji - april bez inflacije! |
- Akcija “Limitirane cijene” koja je započela krajem marta mjeseca dala je odlične rezultate koji su potvrda da je stručan i odgovoran pristup jedini princip kojim se moramo voditi prilikom donošenja odluka.
Zahvaljujući ovoj akciji Vlade u aprilu 2024. praktično nije zabiljeĹľena inflacija. Odnosno u poređenju sa martom mjesecom iznosila je 0.1 odsto - saopšteno je iz kabineta potpredsjednika Vlade za ekonomsku politiku i najavljen je njen nastavak.
- Koristim priliku da najavim da, u saradnji sa partnerima, već tokom sedmice moĹľemo očekivati i nove odluke u ovom smjeru.
Opcija koju trenutno razmataramo je produĹľavanje trajanja akcije tokom turističke sezone - odnosno da zadrĹľimo grupu “I” u kojoj se nalazi 5 osnovnih proizvoda iz vaĹľeće akcije “limitirana cijena” uz definisanje nove grupe za domaće proizvode.
Imajući u vidu da je vaĹľeća akcija imala odličan efekat na promet domaćih proizvoda, u namjeri da istu dodatnu podstaknemo pozivamo trgovinske lance da pozicioniraju i uvrste sve i baš sve domaće proizvode na svoje rafove sa limitiranom marĹľom.
Očekujemo da do kraja sedmice predstavimo sve detalje nove odluke i napominjemo da će Ministarstvo pratiti njeno sprovođenje te reagovati na eventualnu nedosljednu primjenu trgovinskih lanaca u odnosu prema domaćim proizvodima.
Nakon analize efekata ovih akcija, od septembra ćemo inovirati odluku na osnovu iskustva i postignutih rezultata.
|
Posjeta : 2410 |
|
|
|
|