Brze Cinjenice - Sport

0
Odigrani prvi mečevi čevrtfinala fudbalskog Kupa Crne Gore
"Budućnost" izbjegla poraz!
Fudbaleri "Budućnosti" i "Mladosti" Lješkopolja remizirali su rezultatom 1:1 u prvom meču četvrtfinala Kupa Crne Gore. Gosti su na "Gradskom stadionu" vodili do finiša golom Luke Tiodorovića iz jedanaesterca u 42. minutu. Ipak, "Budućnost" je izbjegla poraz zahvaljujući autogolu Ilije Radunovića u 81. minutu.
"Budućnost" - "Mladost" Lješkopolje 1:1; "Mornar" – "Lovćen" 0:1; "Petrovac" – "Zeta" 1:1; "Sutjeska" – "Igalo" 2:0.
Revanš mečevi četvrtfinala Kupa na programu su 21.

0
Selektor fudbalske "A" reprezentacije Crne Gore objavio spisak od 27 igrača na koje računa za utakmice sa Srbijom i Rumunijom
"Sokoli" mogu - sve ili ništa!
          - Kroz ove dvije utakmice možemo da dobijemo sve ili da ne dobijemo ništa. Moramo biti mudri, odigrati pametno u Beogradu protiv selekcije Srbije. Nakon tog duela očekuje nas meč sa Rumunijom u kojem moramo dati sve od sebe da ostvarimo dobar rezultat - napomenuo je Ljubiša Tumbaković, selektor fudbalske "A" reprezentacije Crne Gore, koji je danas objavio spisak od 27 igrača na koje računa za preostale dvije utakmice u Ligi nacija, sa Srbijom i Rumunijom.

0
Selektor ženske košarkaške reprezentacije Crne Gore računa na 14 košarkašica za odlučujuće mečeve u kvalifikacijama za Eurobasket
Izostaje najbolja - debituje Amina!
          U odlučujućim mečevima kvalifikacija za Eurobasket - 17. novembra sa BiH i 21. sa Slovačkom - selektor ženske košarkaške reprezentacije Crne Gore Roberto Injiges neće moći da računa na Jelenu Dubljević (zbog klupskih obaveza), kao ni na Anu Poček, a debitovaće Amina Marković, koja nastupa za poljski "Viđev".
Za ove dvije utakmice Injiges je ppozvao 14 košarkašica, koje će se okupiti 11.

0
U pos;lednjoj utakmici 6. kola ABA lige "Budućnost Voli" - "Petrol Olimpija" 85-69 (22-10, 23-13, 19-30,21-16)
Pobijedili - i sebe i rivala!
          "Olimpija" je odlično odgovorila na naše vođstvo, istrajala je u onome što je htjela da sprovede. Čestitaću i mojim momcima, pobijedili smo, borili se protiv samih sebe jer smo pod pritiskom rezultata iz Evrolige. Drago mi je što smo bili spremni na korekcije, nakon lošijih faza meča. Olimpija je pogađala trojke u posljednjim sekundama napada u trećoj četvrtini, zato je ušla u seriju - bio je zadovoljan Aleksandar Džikić, trener "Budućnost Voli", poslije večerašnje pobjede nad "Olimpijom" u posljednjoj utakmici 6. kola ABA lige 85-69 (22-10, 23-13, 19-30,21-16).

0
Najzanimljiviji meč 14. kola Telekom 1. CFL završen pobjedom gostiju
"Zeta" srušila lidera!
       Najzanimljiviji meč 14. kola Telekom 1. CFL završen je pobjedom gostiju - "Budućnost" - "Zeta" 0:2 (0:1). Ekipu iz Golubovaca do 12. uzastopnog meča bez poraza i diobe liderske pozicije na tabeli vodili su golovi Aldina Adžovića u 12. i Mijata Lambulića u četvrtom minutu sudijske nadoknade.
"Iskra" - "Sutjeska" 0:4; OFK "Titograd" - "Grbalj" 0:2; "Rudar" - "Mornar" 1:1; "Petrovac" - "Lovćen" 1:0.

0
KK "Budućnost Voli" u potrazi za novim plejmejkerom
Zahvalili se - Aaronu Craftu!
      - Plejmejker Aaron Craft više nije član našeg kluba. Želimo nu puno sreće i uspjeha Aaron Craftu u nastavku košarkaške karijere - navodi se u saopštenju KK "Budućnost Voli", koja je u potrazi za zamjenom na poziciji plejmejkera.

0
U 4. utakmici grupe "A" Lige šampiona rukometašice "Budućnosti" dočekuju francuski "Mec"
Pobjeda diže - samopouzdanje!
       - Očekujem da će forma biti na višem nivou nego u Mecu. Ima momenata koje bi morali zadržati, koji su bili na vrhunskom nivou, imajući u vidu kvalitet protivnika. Nadam se da nećemo dozvoliti toliko lakih golova na svom terenu i da će to donieti značajnu pobjedu. Pobjedom bi podigli samoopouzdanje, a bila bi ujedno i satisfakcija za uloženi trud - izrazio je optimizam Dragan Adžić, trener rukometašica "Budućnosti", koje prekosjutra u "Morači", u 4. utakmici grupe "A" Lige šampiona dočekuju francuski "Mec".

0
U petom kolu Eurolige "Budućnost Voli" - "Panatimaikos" 67:72 (15:18;16:13;16:19;20:22)
Gosti prelomili - u finišu!
Ni poslije pete utakmice u elitnom takmičenju šampion ABA lige nije osjetio slast pobjede - večeras u "Morači", u 5. kolu Eurolige "Budućnost Voli" - "Panatimaikos" 67:72 (15:18;16:13;16:19;20:22}.
Izabranici Aleksandra Džikića bili su 35 minuta ravnopravan protivnik u tvrdoj utakmici, na mali broj koševa. Gosti su je prelomili u finišu, u 36. minutu imali su najveću prednost od 13 koševa koja je za domaćina bila nedostižna.U ekipi "Budućnosti Voli" najefikasniji je bio Alen Omić sa 16, a u pobjedničkoj istakao se Thomas sa 14 poena.

2
Komisija za takmičenje FSCG odredila je parove četvrtfinala Kupa Crne Gore
Šampion na - lanjskog finalistu!
       Aktuelni šampion "Sutjeska" za plasman među četiri najbolje ekipe boriće se protiv prošlogodišnjeg finaliste, "Igala". "Budućnost" će igrati protiv gradskog rivala, "Mladosti" iz Lješkopolja, dok će se u preostalim parovima četvrfinala sastati "Mornar" i "Lovćen", odnosno "Petrovac" i "Zeta" - Komisija za takmičenje FSCG odredila je parove četvrtfinala Kupa Crne Gore na žrijebu koji je obavljen danas.
Prvi mečevi četvrtfinala Kupa Crne Gore na programu su 7. novembra, a revanš utakmice 21.

2
U prvoj utakmici kvalifikacija za EP rukometaša Crna Gora - Farska ostrva 24:24 (10:15)
Autsajder "ukrotio" - "lavove"!
Senzacionalan rezultat u sali "Verde", u prvoj utakmici kvalifikacija za EP rukometaša Crna Gora - Farska ostrva 24:24 (10:15).
U prvom poluvremenu hrabri autsajder šokirao je "lavove" i ostvario je (ne)stvarnu prednost 10:15. U nastavku crnogorski rukometaši zaigrali su bolje, rezultatski prestigli goste, ali dva puta nijesu uspjeli da sačuvaju tri gola prednosti, pa je kiks bio neminovan.

2
Odigrane revanš utakmice osmine finala fudbalskog Kupa Crne Gore
Petrovčani eliminisali branioca!
       Golom Tučevića u trećem minutu sudijske nadoknade "Budućnost" je savladala "Rudara" 1:0 i poslije pljevalljskih 0:0 izborila plasman u četvrtfinale fudbalskog Kupa Crne Gore. Prije nje to su ostvarili "Petrovac", "Sutjeska", "Zeta", "Lovćen", "Mladost" Lješkopolje i "Mornar". Direktan plasman u četvrtfinale, voljom žrijeba, izborilo je "Igalo".
Rezultati revanš utakmice osmine finala fudbalskog Kupa Crne Gore: "Dečić" - "Lovćen" 1:1; "Grbalj" - "Zeta" 1:2; "Iskra" - "Sutjeska" 1:4; "Kom" - "Mladost" Lješkopolje 0:3; "Mornar" - "Arsenal" 3:0; OFK "Titograd" - "Petrovac" pen. 1:3;(0:1).

2
U prvom kolu grupe C FINA/LEN Svjetske lige Crna Gora - Italija 11:8;8:8 (2:3, 0:1, 4:2, 2:2)
"Ajkule" slavile - poslije "peteraca"!
    Vaterpolo reprezentacija Crne Gore u prvom kolu grupe C FINA/LEN Svjetske lige, u Evropa kup kvalifikacijama, na bazenu SC "Morača" u Podgorici savladala je selekciju Italije 11:8 8:8 (2:3, 0:1, 4:2, 2:2) u velikom derbiju nakon peteraca . Briljirao je na golu Lazović za pobjedu na startu takmičenja u kojem branimo zlatnu medalju.
Sa pet metara precizni su bili Ivović, Janović i Đurđić, a promašili su Filjoli, Galo i Ečenike.

2
U posljednjoj utakmici 4. kola ABA lige "Budućnost Voli" - "FMP" 79:59 (22:12;29:16;9:15;22:16)
Razliku stvorili - za poluvrijeme!
- Zahvaliću "FMP" na pravoj borbi. Nije bilo lako, niti smo to očekivali. Generalno, zadovoljan sam pobjedom. Idemo dalje, hvala ljudima koji su došli da nas gledaju, preko dvije hiljade ljudi je bilo u večernjem terminu - ukazao je Aleksandar Džikić, trener "Budućnost Voli" koja je večeras u "Morači", u posljednjoj utakmici 4. kola ABA lige savladala "FMP" 79:59 (22:12;29:16;9:15;22:16).
Džikić je pružio priliku svim igračima, a najefikasniji bio je kapiten Suad Šehović sa 19 poena i 6 pogođenih "trojki". Goste je predvodio Apić sa 16 poena.

2
Predsjedništvo Odbojkaškog saveza Crne Gore
Masoničić selektor odbojkašica!
       U preostalim utakmicama kvalifikacija za Evropsko prvenstvo odbojkašice Crne Gore kao selektor predvodiće Nikola Masoničić - odlučilo je danas Predsjedništvo Odbojkaškog saveza Crne Gore.
Prije usvajanja ostavke Dragana Nešića, Masoničić mu je bio pomoćni trener u stručnom štabu seniorske selekcije, ali i trener mlađih reprezentacija. Trener "Galeba" najveće uspjehe ostvario je osvajanjem zlatne medalje na Balkanskom prvenstvu za kadetkinje 2018.godine, a takođe je osvojio i dva Kupa Crne Gore sa ekipom Galeba (2016, 2018).

2
Odigrani mečevi 13. kola Telekom 1.CFL.
Pobijedili i - pretekli lidera!
             Nekadašnji selektor fudbalske "A" reprezentacije Crne Gore, Branko Brnović uspješno je debitovao na klupi "Budućnosti" - u gradskom derbiju 13. kola Telekom 1.CFL. njegov tim, poslije preokreta, savladao je OFK "Titograd" 2:1 (1:1) i preuzeo lidersku poziju na tabeli.
"Budućnost" - OFK "Titograd" 2:1; "Iskra" – "Zeta" 1:2; "Rudar" – "Grbalj" 0:0; "Petrovac" – "Sutjeska" 1:0; "Lovćen" – "Mornar" 0:1.

1
Selektor vaterpolo "A" reprezentacije Crne Gore saopštio spisak igrača na koje računa za za duel prvog kola C grupe FINA/LEN Svjetske lige
Protiv Italije - na trijumf!
       - U ovom momentu ovo je najjači mogući sastav. Svjetsku ligu otvaramo protiv izuzetne reprezentacije. Ali, igramo pred našom publikom, idemo na pobjedu iako će biti jako teško. Međutim, ukoliko pružimo igru kakvu znamo možemo da dođemo do važnog trijumfa - istakao je Vladimir Gojković, selektor vaterpolo "A" reprezentacije Crne Gore, saopštavajući spisak od 14 igrača na koje računa za za duel prvog kola C grupe FINA/LEN Svjetske lige koji "ajkule" igraju protiv Italije u utorak od 18, na bazenu SC "Morača".

1
U 3. kolu Evrolige "Budućnost Voli" - "Maccabi FOX" Tel Aviv 68-78 (16-14; 25-20; 21-24; 6-20)
"Plavi" opet - "pali" u finišu!
- "Makabi" je zaslužio čestitke, vidjeli ste kako su dobro završili meč. Nema mnogo filozofije, moramo da nastavimo da radimo. Bilo je i više od 30 minuta dobre igre, ali desilo se što se desilo. Ne može da se promijeni, šta je tu je, kraj priče. Moramo da naučimo da završimo mečeve. Oni su završavali na obruču, mi ne. Vrlo je jednostavno. Evidentno je da napredujemo, ali mnogo je teško ,,za glavu“ kad gubite u nizu - ocijenio je Aleksandar Džikić, trener "Budućnost Voli", koja je sinoć u "Morači" prettrpjela treći evropski poraz u nizu - u 3. kolu Evrolige od "Maccabi FOX" Tel Aviva 68-78 (16-14; 25-20; 21-24; 6-20).

1
U trećem kolu grupe "C4" Lige nacija Crna Gora - Srbija 0:2 (0:1)
"Sokole" sasjekao - penal!
       Penal kojji je italijanski arbitar prestrogo svirao sasjekao je krila "hrabrih sokolima", dao ih "orlovima" koji su znali da ranu prednost sačuvaju, a u finišu i da potvrde pobjedu - u trećem kolu grupe "C4" Lige nacija Crna Gora - Srbija 0:2 (0:1). Siguran strijelac sa bijele tačke bio je Mitrović, koji je u 81. minutu postavio i konačan rezultat.
Inače, prvi takmičarski duel Crne Gore i Srbije nije ispunio očekivanja, niti je po kvalitetu opravdao epitet derbija. Na sreću, nije to bila ni "utakmica visokog rizika", završena je bez ijednog incidenta. Ipak, arbitar Roki podijelio je pet žutih kartona, a zbog prigovora isključio je selektora "crvenih" Ljubišu Tumbakovica.

1
Još je moguće nabaviti ulaznicu za utakmicu Crna Gora - Srbija
Prodaja "cvjeta" - na FB!
    Ulaznica za večerašnji derbi trećeg kola grupe "C4" Lige nacija Crna Gora - Srbija nije bilo u slobodnoj prodaji, ali njihova prodaja "cvjeta" na društvenoj mreži "Facebook".
Preko oglasa, u ponudi su ulaznice za gotovo sve sektore. Minimalna cijena je 20 eura, a kako se početak duela "sokola" i "orlova" približava, cijene karate rastu.

1
Za sjutrašnju utakmicu visokog rizika Lige nacija Crna Gora - Srbija FSCG i Upravaa policije preduzeli sve mjere da protekne bezbjedno
Derbi na terenu - oko bezbjedno!
          - Poslije utakmica sa reprezentacijama Engleske i Italije, ova utakmica je sa bezbjednosnog aspekta jedna od najzahtijevnijih i s pravom je proglašena utakmicom visokog rizika. Upravo iz tih razloga, prvi put organizovana je prodaja ulaznica uz kopiju ličnih karata, kako bi se znalo ko na kojem mjestu sjedi, čime smo ispoštovali i tu odredbu Zakona o spriječavanju nedoličnog ponašanja na sportskim terenima. Kapije stadiona biće otvorene u 18,15, dva ipo sata pred početak utakmice, te molimo sve navijače za strpljenje i razumijevanje. Pozivamo ih da na stadion dođu što ranije, kako bi izbjegli nepotrebne gužve, imajući u vidu da će biti organizovan detaljan pregled. Radi identifikacije, potrebno je da svaki gledalac ponese identifikaciona dokumenta. Apelujemo na navijače da se uzdrže od unošenja na stadion bilo kakvih nedozvoljenih predmeta, pirotehničkih sredstava i transparenata uvredljive sadržine, te isključivo sportskim navijanjem pomognu našoj reprezentaciji, ne nasijedajući na eventualne provokacije protivničkih navijača - istakao je danas u Kući fudbala predsjednik Komisije FSCG za bezbjednost i sigurnost na fudbalskim takmičenjima Dragoljub Sekulić.