1
U drugom finalnom meču za Kup Crne Gore 2020/21 "Jadran" - "Primorac" 8:6
Novljani odbranili trofej!
       Vaterpolisti "Jadrana" osvojili su Kup Crne Gore za sezonu 2020/21.
Oni su nakon pobjede u prvom meču od 12:6, savladali u revanšu na Škveru kotorski "Primorac" 8:6, i tako odbranili trofej u ovom takmičenju.

1
U trećem meču u ABA lige "Budućnost Voli" - "Borac" 86:83 (19:26;29:18;12:11;26:28)
Favorit izbjegao - senzaciju!
          "Plavi"su slavili i u trećem meču u ABA ligi ove sezone, iako je novajlija u regionalnom takmičenju ozbiljno najavljivao senzaciju u "Morači" - "Budućnost Voli" - "Borac" 86:83 (19:26;29:18;12:11;26:28).
Gosti iz Čačka bolje su ušli u meč, a domaćin je uspio da preokrene rezultat tek na kraju prvog poluvremena 48:44. Treća četvrtina odigrana je na mali broj koševa, a crnohhorski prvak uspio je da sačuva minimalnu prednost do kraja meča. Najefikasniji su bili Ivanović (27) Popović (16)Ejim i Apić sa po 10.

1
Derbi 9. kola T-com 1.CFL prekinut pri rezultatu "Budućnost" - "Zeta" 1:0
Gosti zbog sudije - napustili teren!
    Prekid derbija "Budućnost" - "Zeta" pri rezultatu 1:0, poslije tri isključenja gostujućih igrača - Kalezić je u 41. minutu dobio drugi žuti karton, a Simović i Lambulić u 78. i 79. crvene - poslije čega su gosti, nezadovoljni suđenjem Dabanovića, odlučili da napuste teren desetak minuta prije kraja, obilježio je 9. kolo T-com 1.CFL.
OFK "Petrovac" "Dečić" 1:1; "Podgorica" - "Rudar" 2:0; "Iskra" - "Jezero" 2:1; "Titograd" -"Sutjesska" 0:0.

1
Odbojkaški savez Crne Gore
Odloženo finale Kupa!
    - Finalna utakmica Kupa 2020 za odbojkaše, koja je bila planirana za subotu, 17.oktobra u 16, u dvorani "Verde", odlaže se zbog pozitivnog slučaja virusa COVID 19 u ekipi "Budve". Novi termin odložene utakmice biće naknadno utvrđen - saopštio je Odbojkaški savez Crne Gore.

1
U 3. kolu ABA lige "Budućnosti Voli" sjutra dočekuje ekipu "Borca" iz Čačka
Ulogu favorita - treba potvrditi!
      - Utakmicama koje smo imali na strani, a koje su izuzetno bile naporne, teške, zahtjevne i u fizičkom i u emotivnom smislu, s obzirom na način na koji smo neke utakmice dobili, način na koji smo izgubili utakmicu utakmicu protiv Malage, sigurno da neće biti lako nači dobru energiju protiv Borca. Sigurno da u tom meču moramo biti na maksimalnom nivou koncetracije, prevashodno, nakon toga energije, ne bi li uspjeli da anuliramo sve neke pozitivne stvari koje objektivno Borac u svom timu ima. Jedna ekipa koja je zadržala svoj kostur, koja duži vremenski period igra u istom sastavu, nadograđena sa tri američka igrača, tako da sigurno da će biti zahtjevna utakmica. Naravno da smo favoriti, ali sve to moramo da opravdamo u tih 40 minuta na terenu - napominje Patar Mijović, trener košarkaša "Budućnosti Voli" pred utakmicu 3. kola ABA lige - sjutra od 19 u "Morači" - sa "Borcem" iz Čačka.

1
Rukometašice Budućnosti u 5. kolu DELO EHF Lige šampiona gostuju "Dortmundu"
Vjeruju u - pozitivan rezultat!
- Protiv "Bresta" smo osvojile prvi bod u sezoni, sada vjerujem u još bolje izdanje na gostovanju Borusiji. Moramo da nastavimo da podižemo nivo igre, imamo još mnogo da radimo u narednom periodu, a znamo da će u Dortmundu biti teško. Borusija je mlada ekipa, veoma su brze, tako da sve možemo da očekujemo od njih. Moramo da budemo fokusirane svih 60 minuta, jer je sve moguće - ističe francuska reprezentativka Alison Pino uoči 5. kola DELO EHF Lige šampiona, u kojem Rukometašice "Budućnosti" gostuju "Dortmundu".

1
Komisija za takmičenje FSCG obavila žrijeb parova osmine finala Kupa Crne Gore
Pljevljaci na - aktuelnog šampiona!
       Aktuelni šampion Telekom 1.CFL "Budućnost" u osmini finala igraće sa "Rudarom", dok će "Sutjeska" dočekati ""Jedinstvo". Biće zanimljivi i okršaji prvoligaša "Iskre" i OFK "Titograda", odnosno "Podgorice" i "Jezera" - Komisija za takmičenje FSCG obavila je danas žrijeb parova osmine finala Kupa Crne Gore:
"Grbalj" - "Arsenal"; "Bokelj" - "Kom"; "Iskra" - OFK "Titograd"; "Petrovac" - "Dečić"; "Budućnost" - "Rudar"; "Podgorica" - "Jezero"; "Zeta" - "Ibar"; "Sutjeska" - "Jedinstvo".

1
Poslije derbija 4. kola "C" grupe Lige nacija Crna Gora - Luksemburg 1:2
"Sokolima" bolno - gosti "kući pjevajući"!
    - Razočarenje je veliko zato što angažman ekipe bio je totalan da se ide tražiti ta pobjeda, tako da, izuzev na nekoliko individualnih grešaka, nemam šta prigovoriti igračima. Poraz je sastavni dio sporta. Oni su uspjeli na sve moguće načine i tako su i završili utakmicu. Zaslužili smo bolji rezultat, ali šta je tu je. Ostaje nam borba sa Luksemburgom do kraja, učinićemo sve da pobijedimo preostale dvije utakmice. Nikad se ne zna. Iskusni protivnik iskoristio je naše greške. Da je na poluvremmenu ostalo 1:0, sve bi bilo drugačije. Ovako, rezultat je suviše bolan i krvav i za mene i za sve nas. Sudije nijjesu bile na nivou utakmice ovakvog značaja, ali to nema veze sa našim porazom - napomenuo je "pet minuta" poslije derbija 4. kola "C" grupe Lige nacija Faruk Hadžibegić, selektor fudbalske "A" reprezentacije Crne Gore ", koja je poslije tri uzastopna trijumfa bez promljenog gola, pretrpjela prviporaz.

1
U derbiju 4. kola "C" grupe Lige nacija Crna Gora - Luksemburg 1:2 (1:1)
"Sokolima" - "skresana krila"!
Ako su na gostovanju Luksemburgu imali sreće, onda su je "hrabri sokoli" večeras protiv istog protivnika, na svom terenu, skupo platil - u derbiju 4. kola "C" grupe Lige nacija Crna Gora - Luksemburg 1:2 (1:1).
Izabranici Faruka Hadžibegića poveli su golom Igora Ivanovića, koji je u 34. minutu iskoristio centaršut Jovetića. Međutim, slavlje je kratko trajalo. Srećni strijelac nepotrebno je driiblao ispred šesnaesterca, što je poslije auta, u 42. minutu kaznio Muratović. Pottpuni preokret u 86. minutu donio je najbolji strijelac gostiju, Sinani.

1
U 3. kolu Eurocupa KK "Budućnost Voli" sjutra gostuje "Unicaja Baloncesto"
Uprkos umoru - na pobjedu!
    - Ne treba trošiti riječi o kvalitatu "Unikahe", koja je i u posljednjem meču protiv Valeensije u gostima, ozbiljnom evroligaškom ekipom, potvrdila kvalitet. Nijesu najbolje startovali ni u prvenstvu Španije, niti u Evrokupu, međutim, koliki je kapacitet te ekipe, koliki je njen stvarni kvalitet, kako timski tako i individualni. Biće potrebno da budemo na vrhunskom nivou u oba pravca svih 40 minuta, ne bi li došli u situaciju da utakmicu uvedemo u ritam koji nama odgovara, da budemo konkurentni za pobjedu. Nakon gostovanja u nizu, umor nam predstavlja problem i imamo problem sa određenim pozicijama gdje nijesmo kompletni do kraja. I pored svega toga, daćemo sve od sebe da Unikahu iznenadimo na njenom terenu - ističe Petar Mijović, trener KK "Budućnost Voli", koja u 3. kolu Eurocupa "Unicaja Baloncesto".

1
Sjutra prvi meč finala Kupa Crne Gore između vaterpolista "Primorca" i "Jadrana"
u Budvi igraju - "prvo poluvrijeme"!
         - Respektujemo ekipu "Primorca", oni su zadržali sličan sastav od prošle sezone i angažovali još par pojačanja. Mi smo ušli u novi proces, prvom timu dodali smo par mladih igrača, ali je okosnica ostala ista. Nadam se dobrom izdanju - istakao je trener "Jadrana" Petar Radanović na press konferenciji uoči sjutrašnjeg, prvog od dva finalna meča Kupa Crne Gore sa "Primorcem".

1
U derbiju 4. kola UEFA Lige nacija fudbalska "A" reprezentacije Crne Gore sjutra igra sa Luksemburgom
Bez euforije - za nastavak serije!
- Ostajem pri mišljenju da je utakmica izuzetno važna i kada bi došli do tri boda, završili bi veliki dio posla. Moramo se adaptirati na protivnika, na teren, na situaciju. Sve dok se ne završi matematički, nema igranja pokera sa situacijom. U dobroj smo siuaciji, zdravi su svi , svi su na raspolaganjui zadovoljan sam. , želja jeste ogromna, a nadam se da ćemo se boolje adaptirati na teren nego oni - naglasio je na današnjoj press konferenciji Faruk Hadžibegić, selektor fudbalske "A" reprezentacije Crne Gore, koja sjutra - na "Gradskom stadionu" od 20,45 - u derbiji 4. kola UEFA Lige nacija igra sa Luksemburgom.

1
FSCG reagovao na diplomatsku notu ambasade Azerbejdžana u Crnoj Gori
Dragojevićeva objava - nije stav Saveza!
          - Andrija Dragojević, golman jermenskog kluba "Alaškert", nije aktuelni reprezentativac Crne Gore i njegova objava na društvenoj mreži Instagram ne predstavlja zvaničan stav reprezentacije Crne Gore ili Fudbalskog saveza po pitanju aktuelne situacije u regiji Nagorno-Karabag - putem saopštenja za javnost odgovorio je Fudbalski savez Crne Gore na diplomatsku notu koju je Ministarstvu inostranih poslova uputila ambasada Azerbejdžana u Crnoj Gori.

1
"Pet minuta poslije" utakmice trećeg kola "C" grupe UEFA Lige nacija Crna Gora - Azerbejdžan 2:0 (1:0)
"Sokoli" mogu bolje - ganjaju rezultat!
    - U situaciji smo da tražimo rezultat i da ga moramo ostvariti, što smo i uradili. To smo uradili ne baš toliko loše, gledajući uslove pod kojima se sve dešavalo, ali što izdvaja pored tri boda koja su jako bitna, jeste ta radna atmosfera koja vlada u ekipi. Možemo bolje, dileme nema. Radićemo na tome, sada nemamo vremena popravljati da bi se svima svidjelo, ganjamo rezultat. Čestitao bih momcima, čitavoj grupi od 31, svako je dao ono što je mogao i trebao da da. Na kraju, došao je rezultat koji zadovoljava sve - naglasio je Faruk Hadžibegić. selektor fudbalske "A" reprezentacije Crne Gore, "pet minuta" poslije utakmice u trećem kolu "C" grupe UEFA Lige nacija i pobjede nad Azerbejdžanom 2:0 (1:0).

1
U četvrtom kolu grupe "B" Lige šampiona za rukometašice "Budućnost" - "Brest" 22:22 (12:12)
Izmakla pobjeda - osvojile prvi bod!
                Poslije tri uzastopna poraza, rukometašice "Budućnost" bile su osam sekundi blizu prve pobjede, ali udarac Andree Lekić odbranila Sandra Toft, pa su "plave" osvojile "samo" bod i to prvi - u četvrtom kolu grupe "B" Lige šampiona za rukometašice "Budućnost" - "Brest" 22:22 (12:12).
Alison Pino i Jovanka Radičević bile su najefikasnije sa po šest golova, dok je Barbara Arenhart upisala 11 odbrana, uključujući i sedmerac.

1
Menadžeru košarkaške reprezentacije Crne Gore bolnici zbog upale pluća izazvane korona virusom
Pekovićevo stanje - stabilno!
          - Nikola je od petka u podgoričkoj bolnici i diše apsolutno samostalno. Svi njegovi vitalni parametri što se tiče kiseonika potpuno su u redu. On je sve vrijeme stabilno, ali uz konsultacije sa ljekarima rečeno je da je bolje da ostane na praćenju u zdravstvenoj ustanovi. To je proces koji traje - saopštila je porodica košarkaškog menadžera reprezentacije Crne Gore Nikole Pekovića, koji je u bolnici zbog upale pluća izazvane korona virusom.

1
U trećem kolu "C" grupe UEFA Lige nacija Crna Gora - Azerbejdžan 2:0 (1:0)
"Sokoli" pobjedom - potvrdili primat!
       Jednim pogotkom u prvom poluvremenu - Stevana Jovetića glavom u devetom minutu - i još jednim u drugom - Igora Ivanovića u 71., čim je ušao u igru - fudbalska "A"reprezentacija Crne Gore u trećem kolu "C" grupe UEFA Ligenacija , na "Gradskom stadionu", bez publike, savladale je Azerbejdžan 2:0 (1:0).
Sigurnom i borbenom igrom sa jasnim ciljem, bez "umiranja u ljepoti", izabranici Faruka Hadžibegića ostvarili su cilj i poslije tri kola sa maksimalnim učinkom, bezprimljenog gola, zadržali su primat u grupi "C" i glavni su favoriti za prelazak u grupu "B".

0
U derbiju 2. kola ABA Liga "Budućnost Voli" sjutra gostuje "Partizanu"
Spremili "rampu" - za "crno-bele" atlete!
          - Očekujem da na njihovu čvrstinu i atletizam odgovorimo dobrim fizičkim statusom, da njihovu dominaciju na određenim pozicijama svedemo na minimum i da onda praćenjem nekih osnovnih zahtjeva u taktičkom smislu, disciplinom, defanzivnom kontrolom skoka i tranzicijonog napada "Partizana" pokušamo da uspostavimo kontrolu igre i meč uvedemo u igru na jedan posjed, na jednu loptu, iz koga se nadam da možemmo izaći kao pobjednici. Ono što je sigurno izuzetan respekt prema "Partizanu", spremamo se od momenta kada smo došli iz Pariza da tu utakmicu odigramo na način da se iz Beograda vratimo sa pobjedom - istakao je Petar Mijović, trener košarkaša "Budućnosti Voli", koji sjutra, u derbiju 2. kola ABA lige, gostuju "Partizanu".

0
U 4. kolu Lige šampiona rukometašice "Budućnosti" igraju protiv "Bresta"
"Plave" najavljuju - bolje izdanje!
          - Imamo iskustvo igranja sa njima, koje smo prošle godine skupo platili u oba meča. Ulazimo značajno spremniji u meč, sa očekivanjima da pružimo više nego u prethodnim. Treniramo u punom sastavu, skupljaju se ti zajednički minuti. mamo novu bekovsku liniju, treba uspostaviti saradnju sa pivotima i krilima. To je proces koji je traje i nije lak. Polako izlazimo iz problema u koji smo upali, ne našom krivicom. Naša želja je da budemo bolji i primimo manje od 77 golova u oba međusobna duela, ili 35 kući - naglasio je na press konferenciji Dragan Adžić, trener rukometašica "Budućnosti", koje sjutra - u „Bemax areni“ od 18 - u 4. kolu Lige šampiona igraju protiv "Bresta".

0
Fudbalska "A" reprezentacija Crne Gore u 3. kolu Lige nacija sjutra dočekuje selekciju Azerbejdžana
Vjeruju samo - u matematiku!
          - Protivnika smo ozbiljno shvatili. Koliko god izgleda veliko što imamo šest bodova, ne dao Bog da izgubimo od njih, oni bi imali šest bodova. Nije to neka prrednost enormna da bismo počeli skakati da igramo kolo. Zbog toga tražim koncentraciju i opreznost od svih. Oni su Luksemburgu dali gol sa 10 igrača, nijesu se prepali. Poslije toga su otišli u goste i pobijediili. U istojj smo grupi, moramo ih respektovati, moramo shvatiti kao da igramo protiv šampiona svijeta. Na taj način imamo šansu da ih pobijedimo - naglasio je na današnjoj press konferenciji Faruk Hadžibegić, selektor fudbalske "A" reprezentacije Crne Gore, koja sjutra - na "Gradskom stadionu" od 15 - u 3. kolu Lige nacija dočekuje selekciju Azerbejdžana.