Brze Cinjenice - Sport

1
U derbiju 7. kola T-Com 1.CFL "Budućnost" 2:1 (1:0)
Lider doživio - prvi poraz!
             Pogotkom Novovića u 87. minutu iz jedanaesterca i auto-golom Stojiljkovića u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena OFK "Titograd" savladao je u gradskom i derbiju 7. kola T-Com 1.CFL "Budućnost" 2:1 (1:0) i nanio prvi poraz lideru u sezoni. Vujačić je u sudijskoj nadoknadi samo ublažio poraz.
"Sutjeska" - "Petrovac" 3:0; "Rudar" - Podgorica" 2:1; "Iskra" - Kom" 0:2; "Grbalj" - "Zeta" 0:0´.

1
Kancelarija za razvoj omladinskog fudbala FSCG
Donirali opremu - juniorima i kadetima!
Kancelarija za razvoj omladinskog fudbala FSCG uručila je danas opremu klubovima koji se takmiče u Omladinskoj i Kadetskoj ligi Crne Gore, što je jedna u nizu akcija koja za cilj ima unaprjeđenje uslova za rad sa mlađim kategorijama.
Klubovima su podijeljeni paketi opreme koji sadrže dvije garniture od po 25 dresova, šortseva i štucni, dok će u drugoj fazi FSCG navedenim klubovima u narednom periodu uručiti još vrijednih donacija u vidu lopti i drugih rekvizita za rad sa mladim fudbalerima.

1
Selektor ženske seniorske rukometne reprezentacije objavio spisak za kvalifikacije na EP
Johanson računa - na 20 igračica!
´´Lavice´´ će 25. septembra u Pljevljima ugostiti Italiju, dok ih četiri dana kasnije očekuje gostovanje u Litvaniji. Za prva dva duela u kvalifikacijama za EP selektor ženske seniorske rukometne reprezentacije Crne Gore Per Johanson objavio je spisak od 20 igračica na koje računa.
U dogovoru sa RSCG Johanson je za predstojeću akciju pozvao i kadetkinju Anastasiju Marsenić i juniorku Nikolinu Knežević, koje su na taj način nagrađene za odlična izdanja u dresu reprezentacije na šampionatima Evrope održanim tokom ljeta.

1
Odbojkaška reprezentacija Crne Gore imala prvi trening u Roterdamu
Prvo protiv domaćina - i punih tribina!
    Odbojkaška reprezentacija Crne Gore večeras je imala prvi trening u Roterdamu, gdje će sjutra veče od 20 igrati protiv domaće Holandije, u prvom kolu grupe "D" Evropskog prvenstva.
Trening je odrađen u velelepnoj dvorani “Ahoj”, čiji je kapacitet 10.600 gledalaca, a očekuje se da će biti ispunjena do posljednjeg mjesta.

1
Rukometašice "Budućnosti" uspješno startovale u Regionalnoj ligi
Istog dana - dvije pobjede!
Druga pobjeda rukometašica "Budućnosti" u Regionalnoj ligi - "plave" su večeras u Univerzitetskom sportsko-kulturnom centru savladale "Podravku" 29:26 (15:12), nakon što su ranije danas slavile protiv "Jagodine".

1
Odbojkaška reprezentacija Crne Gore otputovala na Evropsko prvenstvo
Motiviše ih - najjača grupa!
       - Prije više od mjesec i po dana počeli smo pripreme za najvažnije takmičenje koje će odigrati odbojkaška reprezentacija Crne Gore. Znamo šta nas čeka tamo, to je takmičenje na izuzetno visokom nivou. Znamo i našu grupu, ona je daleko najjača, što je možda i dobro , jer to još uvijek može da pogura igrače na još veću motivaciju. Naša ekipa spremna za ovo veliko takmičenje - potvrdio je Veljko Bašić, selektor odbojkaške reprezentacije Crne Gore, koja je otputovala danas za Holandiju, gdje će prvi put igrati na Evropskom prvenstvu.

1
"Pet minuta" poslije utakmice 5. kola grupe "A" kvalifikacija za EURO 2020 Crna Gora - Češka 0:3
"Sokolima" psiha - "vezala noge"!
    - Prvo bih čestitao češkoj reprezentaciji. Kako god da se desilo, niko ne pobjedi slučajno3:0. Iskoristili su bolju psiholo[šku situaciju. Prekid kod prvog gola nas je ošamutio i poslije je bilo mnogo teže. Ekipa je odigrala dva različita poluvremena. U prvom smo imali dosta prilika da postignemo gol i da smo uspjeli, to bi nas diglo jos više i Češka se ne bi mogla vratiti u meč - ocijenio je Faruk Hadžibegić, selektor fudbalske "A" rreprezentacije Crne Gore, "pet minuta" poslije poraza u 5. kolu kvalifikacija od Češke 0:3.

1
U petom kolu grupe "A" kvalifikacija za EURO 2020 Crna Gora - Češka 0:3 (0:0)
Jubilarnu im "čestitali" - "tricom"!
    Jubilarnu, stotu utakmicu u dresu sa državnim grbom Česi su "hrabrim sokolima" čestitali "tricom" - u petom kolu grupe "A" kvalifikacija za EURO 2020 - na "Gradskom stadionu" u Podgorici - Crna Gora - Češka 0:3 (0:0). Neprijatnu čestitku, koja "crvene" eliminiše iz trke za drugo mjesto golovima su "ispisali" Souček u 54., Masopust u 58. i Darida iz jedanaesterca u četvrtom minutu nadoknade vremena.

1
Predsjednik FSCG i izvršna direktorica Crnogorskog Telekoma potpisali ugovor o saradnji i za narednu godinu
Telekom i "sokoli" - (p)ostali nerazdvojni!
- Zadovoljstvo nam je što ćemo i ove sezone ostati podrška Fudbalskom savezu Crne Gore, našoj reprezentaciji i crnogorskom fudbalu. Telekom već deceniju ipo ulaže u crnogorski sport, promovišući sa našim najuspješnijim sportistima pobjednički duh, timsku igru i fer-plej – bez kojih nema ni uspješne reprezentacije ni uspješne kompanije. Prije 11 godina počelo je partnerstvo sa FSCG, i za to vrijeme u očima navijača i cijele zemlje Telekom i nacionalni fudbalski tim postali su nerazdvojni. Zbog toga vam želimo dobre rezultate, i da se reprezentacija izbori za svoje mjesto tamo gdje ga zalsužuje – na najvećem evropskom takmičenju, ukazala je Dina Cibulskaja, izvršna direktorica Crnogorskog Telekoma, koja je danas sa predsjednikom FSCG Dejanom Savićevićem potpisala ugovor o saradnji i za narednu godinu.

1
U 3. utakmici kvalifikacione grupe 6 za EP 2021 mllada U-21 fudbalska reprezentacija Crne Gore gostuje Španiji
Na šampiona - bez straha!
         - Igramo protiv jedne od najjačih ekipa u Evropi, ali to ne znači da ćemo se unaprijed predati i da tamo idemo sa istaknutom bijelom zastavicom. Svjesni smo kvaliteta Španije, svjesni smo i svog kvaliteta, tako da se nadamo da možemo doći do boda ili sva tri na ovom teškom gostovanju - ističe Ilija Vukotić, kapiten mlade U-21 fudbalske reprezentacije Crne Gore, koja u 3. utakmici kvalifikacione grupe 6 za EP 2021 večeras gostuje aktuelnom šampionu Starog kontinenta, Španiji.

0
Fudbalska "A" reprezentacija Crne Gore u 5. utakmici kvalifikaija za EURO 2020. dočekuje Češku
Jure plasman - dok šansa postoji!
      - Dokle god imamo matematičke šanse za plasman na EURO 2020. daćemo sve od sebe da to i ostvarinmo - jednoglasna je poruka selektora fudbalske "A" reprezentacije Crne Gore Faruka Hadžibegića i Fatosa Bećiraja, centarfora "hrabrih sokola" i rekordera po broju nastupa (64) za "hrabre sokole", koji sjutra - na "Gradskom stadionu" u Podgorici, dočekuju Češku u petom kolu kvalivikacija za EURO 2020. - što će biti i jubilarna, 100. zvanična utakmica "crvenih".

0
Poslije pobjede nad Mađarskom, raste optimizam "hrabrih sokola" pred utakmicu sa Češkom
Trijumfom se - "vraćaju u trku"!
       - Možda je i ključna utakmica pred nama. Pobjeda nam Mađarima nam je i podigla samopouzdanje, jer nakon dužeg perioda smo slavili. Sada nam treba kontinuitet, preduslovi za trijumf nad Češkom su tu. Sigurno da rezultat u Prištini utiče na Čehe, to može da bude i dobro za nas, jer sada su pod većim pritiskom nego što su bili kada smo igrali protiv njih u junu. S te strane, možda smo u prednosti, ali moramo da gledamo samo sebe i svoju igru - naglasio je Nikola Vukčević, vezista u fudbalskoj "A" reprezentaciji Crne Gore, dvije večeri prije utakmice sa Češkm u kvalifikacijama za EURO 2020.

0
,,Hrabri sokoli” se spremaju za meč sa Češkom
"Uvertira" podigla - samopouzdanje!
       - Drago mi je što smo pobiejdili i što sam dao prvi gol za reprezentaciju. Značiće nam sigurno na samopouzdanju pred nastavak kvalifikacija. Čeka nas Češka, ozbiljna ekipa, izgubili su od Kosova, ali to ništa ne mijenja, doći će sa namjerom da napadnu, ali i mi želimo da odigramo tako, da idemo na pozitivan rezultat, da osvojimo tri boda i da završnicu kvalifikacija makar učinimo zanimljivijom, eventualno da se uključimo i trku za drugu poziciju - istakao je Nebojša Kosović, vezista fudbalske "A" reprezentacije uoči večerašnjeg treninga.

0
Sjutra počinje prodaja ulaznica za utakmicu 5. kola kvalifikacija za EURO 2020. Crna Gora - Češka
Na bileternicu - sa ličnom!
             Prodaja ulaznica utakmicu 5. kola kvalifikacija za EURO 2020. Crna Gora - Češka počeće sjutra od 10 na biletarnici SC ,,Morača“.
Cijene ulaznica kreću se od četiri do 12 eura, a u skladu sa odredbama Zakona o sprječavanju nasilja na sportskim manifestacijama, svi navijači koji žele da kupe ulaznice obavezni su da, prilikom kupovine ulaznice, dostave ime i prezime posjetioca utakmice i broj i naziv identifikacionog dokumenta (lična karta ili pasoš).

0
Crnogorski odbojkaši debitovaće sredinom septembra na EP
Svaka pobjeda - biće uspjeh!
    - Crna Gora je u vrlo teškoj grupi, favoriti za prva tri mjesta su Poljska, Holandija i Estonija, a Crna Gora svoju šansu može da traži protiv Ukrajine i Češke. Ali, mislim da bi svaka pobjeda predstavljala uspjeh za reprezentaciju Crne Gore. Ne treba, dakle, da je cilj prolaz u osminu finala, nego cilj treba da bude da se odigra što više kvalitetnih utakmica, da se upiše neka pobjeda - ukazuje najbolji crnogorski odbojkaš u istoriji Goran Vujević pred debi crnogorske reprezentacije na EP na kojem će u Roterdamu i Amsterdamu, igrati u grupi sa prvakom svijeta Poljskom, domaćinom Holandijom, Estonijom, Češkom i Ukrajinom.

0
U drugom kolu kvalifikacija za EP mlada U-21 fudbalska reprezentacija Crne Gore - Farska ostrva 3:0 (3:0)
Do prvjenca - za poluvrijeme!
    Prvu pobjedu u kvalifikacijama za EP mlada U-21 fudbalska reprezentacija Crne Gore ostvarila je u drugom kolu, večeras u Nikšiću, protiv Farskih ostrva 3:0 (3:0).
Izabranicima Miodraga Vukotića za trijumf je bilo dovoljno poluvrijeme. Centralna figura meča, Nikola Krstović, poslije solo akcije, u 19. minutu načeo je mrežu protovnika. Isti igrač duplirao je vođstvo u 30. minutu iz jedanaesterca. Treći pogodak, takođe sa "bijele tačke", poslije prekršaja nad Krstovićem, u 44. minutu postigao je kapiten Ilija Vukotić.

0
Doskorašnji juniorski centar KK "Budućnost Voli"
Mehić potpisao - prvi ugovor!
       Talentovani centar Amar Mehić, doskorašnji junior, potpisao je prvi profesionalni ugovor sa ekipom "Budućnost Voli".
Mehić igra na poziciji centra, visok je 211 centimetara i ima 18 godina.

0
Proslavljeni crnogorski vaterpolista odlučio
Mlađan završio karijeru!
       - Proslavljeni crnogorski vaterpolista Mlađan Janović završio je dugogodišnju, izuzetno uspješnu igračku karijeru, kako reprezentativnu tako i klupsku.
Janović je odlučio da se nakon 19 godina povuče iz vaterpola - saopšteno je iz Vaterpolo plivačkg saveza Crne Gore, koji će tim povodom u ponedjeljak organizovati press konferenciju.

0
"Pet minuta" poslije prijateljske fudbalske utakmice Crna Gora - Mađarska 2:1 (1:1)
Nije euforija - pobjeda prija!
- Zadovoljan sam, pogotovo poslije scenarija koji je bio. Poslije gola primljenog u prvoj minuti, ekipa je našla snage i morala da se vrati u igru. Mislim da je pobjeda zaslužena. Daleko je to još od onoga što bih volio i što mislim da ekipa može. Nema mjesta euforiji, ali svaka pobjeda prija - naglasio je Faruk Hadžibegić, novi selektor fudbalske "A" reprezentacije Crne Gore, poslije vecerasnje pobjede nad Mađarskom 2:1 (1:1).

0
U prijateljskoj fudbalskoj ytakmici Crna Gora - Mađarska 2:1 (1:1)
Uspjela "generalka" - i debi selektora!
Golom Mugoše iz jedanaesterca u 78. minutu fudbalska "A" reprezentacija Crne Gore savladala je u prijateljskoj utakmici Mađarsku 2:1 (1:1) i reprizirala debi "hrabrih sokola" protiv istog rivala prije 12 godina. Istovremeno, večerašnji meč bio je dobra "generalka" za utakmicu sa Češkom u Ligi nacija za pet dana i uspješan debi novog selektora Faruka Hadžibegića.
Mađari su poveli već u 2. minutu pogotkom Holendera, a pola sata kasnije izjednačio je Kosović.