Sedmica - Sport

1
Rukometašice "Budućnosti" osigurale četvrto uzastopno učešće na završnom turniru Lige šampiona
Igrama pokazale - aspiraciju na tron!
    Rukometašice "Budućnosti" u velikom stilu, sa dvije ubjedljive pobjede u dvomeču četvrtfinala, izborile su plasman na finalni turnir Lige šampiona – izabranice Dragana Adžića slavile su u Larviku 35:30 (16:15) i nakon trijumfa (31:17) u Podgorici, osigurale četvrto uzastopno učešće na završnom turniru koji će 6. i 7. maja biti odigran u Budimpešti.

1
U posljednjem kolu preliminarne runde kvalifikacija za SP ženskih fudbalskih reprezentacija Crna Gora - Luksemburg 7:1
"Crvene" se utješile - sedmicom!
    - Lako smo došli do pobjede protiv objektivno slabijeg protivnika. Odigrali smo dobro i u prve dvije utakmice, ali nažalost rezultat nije ispratio dobru igru koju smo prikazali u prva dva kola. Žao nam je što se trud i zalaganje djevojaka tokom ovog turnira nije isplatilo i što nismo napravili bolji rezultat u preliminarnoj rundi - istakao je Derviš Hadžiosmanović, selektor ženske fudbalske reprezentacije Crne Gore koja je u duelu posljednjeg kola preliminarne runde kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo

0
Ženska seniorska reprezentacija Crne Gore poražena je i u drugoj utakmici na turniru preliminarne runde kvalifikacija za plasman na SP
Domaće preokrenule - "crvene" eliminisane!
    - Bili smo mnogo bolji u ovoj utakmici, a pogotovo u prvom poluvremenu. Promašili smo mnogo šansi i kako obično biva u fudbalu, stigla nas je kazna za promašaje. Faranke su pobijedile a da nisu imale gotovo ni jednu pravu šanu - istakao je Derviš Hadžiosmanović, selektor ženske reprezentacija Crne Gore koja je danas, u drugoj utakmici na turniru preliminarne runde kvalifikacija za plasman na SP, poražena od Farskih Ostrva 1:2 i izgubila šansu da se plasira u narednu rundu za svjetski šampionat.
Posljednji meč na turniru "crvene" u utorak igraju protiv selekcije Luksemburga.

1
U posljednjem, šestom kolu druge faze Lige šampiona za rukometašice "FTC" - "Budućnost" 23:24 (8:9)
Uoči "Larvika" - pobjede im navika!
    Rukometašice "Budućnosti" u četvrtfinalu Lige šampiona igraće protiv "Larvika" – izabranice Dragana Adžića u posljednjem, šestom kolu druge faze takmičenja u Budimpešti savladale su FTC 24:23 (9:8) i revanširale se mađarskom timu za ubjedljiv poraz (33:25) u prvom međusobnom duelu u ”Morači”, a glavnu rundu završile su na trećem mjestu sa četiri pobjede i dva poraza.

2
Rukometašice "Budućnosti" u Skoplju ostvarile drugu pobjedu u glavnoj rundi Lige šampiona
"Plave" odigrale - u starom sjaju!
    Rukometašice "Budućnosti" ostvarile su drugu pobjedu u glavnoj rundi Lige šampiona – izabranice Dragana Adžića u utakmici četvrtog kola grupe 1, u Skoplju su savladale ekipu "Vardara" 31:28 (17:16) i - nakon bolnog poraza od FTC-a u prošlom kolu - vratile se na pobjednički put.

2
Dva dana prije žrijeba za EP za košarkaše 2017. FIBA objavila sastav svih šest šešira
Košarkaši u - petom šeširu!
    Muška seniorska košarkaška reprezentacija Crne Gore žrijeb za Evropsko prvenstvo čekaće iz petog šešira, saopšteno je iz Svjetske košarkaške reprezentacije (FIBA).

2
Marej osvojio London i odbranio prvo mjesto
Đoković nije uspio!
    Britanac Endi Marej osvojio je Završni masters u Londonu, pošto je u finalu savladao Novaka Đokovića u dva seta 6:3, 6:4. Marej će tako godinu završiti na prvom mjestu ATP liste. Britancu je ovo prvi trofej u karijeri na završnom turniru, a ukupno deveta titula u sezoni.

2
Trener "Reala" iz Madrida Zinedin Zidan smatra
Ronaldo osigurao - Zlatnu loptu!
    Trener "Reala" iz Madrida Zinedin Zidan smatra da je Kristijano Ronaldo het-trikom protiv "Atletika" osigurao osvajanje Zlatne lopte za 2016. godinu.

0
U utakmici 2. kola šeste grupe kvalifikacija za EP
"Lavovi" izborili - prvi bod!
    Rukometaši Crne Gore igrali su neriješeno sa Rusijom u Baru 24:24, u utakmici drugog kola šeste grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Crnogorski rukometaši na startu kvalifikacija ubjedljivo su poraženi u Lundu od Švedske 36:21, dok je Rusija u Moskvi igrala sa Slovačkom neriješeno 31:31.

3
U 3. kolu grupe A Lige šampiona za rukometašice "Tiringer" - "Budućnost" 26:32 (11:21)
"Plave" slavile - u najboljem izdanju!
    -U Nordhauzenu smo pružili najbolje izdanje u sezoni, kao i u međusobnim duelima protiv Tiringera u tom gradu. Raduje odnos svih djevojaka i činjenica da su mlađe igračice ponovo odlično iskoristile priliku u drugom poluvremenu - ocijenio je Dragan Adžić, trener rukometašica "Budućnosti" koje su danas, u 3. kolu Lige šampiona slavile na gostovanju njemačkom šampionu - "Tiringer" - "Budućnost" 26:32 (11:21).

1
Najbolja crnogorska teniserka na turniru u Tjanđinu Moniku Puig 6:4, 6:3 i plasirala se u polufinale
Danka eliminisala - olimpijsku šampionku!
    Najbolja crnogorska teniserka Danka Kovinić pobijedila je u Tjanđinu Moniku Puig 6:4, 6:3 i plasirala se u polufinale turnira, na kojem brani finale.

1
U utakmici trećeg kola E grupe kvalifikacija za SP Danska - Crna Gora 0:1 (0:1)
Bećiraj presudio Dancima!
    Fudbalska reprezentacija Crne Gore savladala je Dansku u Kopenhagenu 1:0, u utakmici trećeg kola E grupe kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji. Heroj "hrabrih sokola" bio je Fatos Bećiraj koji je pogodio u 32. minutu, nakon sjajne asistencije Stevana Jovetića.

1
U prijateljskoj utakmici mladih U-21 fudbalskih reprezentacija Poljska - Crna Gora 6:0(2:0)
Poljaci kaznili - svaku grešku!
    - Teško je komentarisati utakmicu kada se pretrpi ovako ujedljiv poraz. Prvo poluvrijeme odigrali smo solidno, osim par grešaka od kojih su Poljaci iskoristili dvije da dođu do prednosti. U drugom poluvremenu bilo je potpuno suprotno, uz dosta neodgovornosti, nonšalantnosti i neprofesionalizma... Izmjene nisu donijele poboljšanje u igri, čak naprotiv, u drugom dijelu nije bilo ništa dobro u našoj igri. Zbog svega toga, zbog pristupa igri u drugom poluvremenu, pretrpjeli smo visok poraz. Poljaci su kvalitetnij i fizički bolje pripremljeni i više nego dobro su iskoristili sve naše mane, kojih je večeras bilo previše - ocijenio je Mojaš Radonjić, selektor mlade U-21 fudbalske reprezentacije Crne Gore koja je na gostovanju u Gdanjsku, u prijateljskoj utakmici pretrpjela težak poraz od vršnjaka Poljske 0:6(0:2).

0
U posljednjem meču kvalifikacija za U21 EP Crna Gora – Belgija 3:0 (3:0)
Za kraj - pokazali sjaj!
    Mlada U-21 fudbalska reprezentacija Crne Gore nije se kvalifikovala za EP u Poljskoj, kvalifikacije je završila kao trećeplasirana u grupi, ali je za kraj - u posljednjem meču kvalifikacija - pokazala pravi sjaj i golovima Jovovića i Boljevića ((dva) savladala Belgiju 3:0 (3:0).

0
Uoći kvalifikacione utakmice za SP Kosovo - Hrvatska u Skadru
"Torcida" prijeti - prekidom meča!
    Navijači splitskog "Hajduka" planiraju da izazovu nerede i prekinu utakmicu između Kosova i Hrvatske u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo, prenosi "Jutarnji list".

1
Održan žrijeb za Svjetsku odbojkašku ligu 2017.
Prvi domaćin - Crna Gora!
    Danas je u Lozani, u sjedištu FIVB, održan žrijeb za Svjetsku ligu 2017. Crna Gora će biti domaćin prvog turnira i to grupe B3, gdje će nam protivnici biti selekcije Kineskog Tajpeha, Tunisa i Estonije.

1
U polufinalnom meču na OI Crna Gora - Hrvatska 8:12
"Ajkulama" preostaje - borba za bronzu!
    Vaterpolo reprezentacija Crne Gore nije uspjela da se plasira u finale olimpijskog turnira u Riju, pošto je u polufinalnom meču poražena od Hrvatske 8:12.
"Ajkule" će tako i treći put uzastopno na Olimpijskim igrama igrati za bronzanu medalju, a rival će biti poraženi iz duela Srbije i Italije.

1
Amerikanka Ebi D'Agostino i Novozelanđanka Niki Hemblin trku a 5 000 završile povrijeđene i zagrljene
Finale zaslužile - olimpijskim duhom!
    Amerikanka Ebi D´Agostino sjajnim gestom oduševila planetu. Prekinula trku da bi pomogla drugoj altetičarki. Međunarodni olimpijski komitet (MOK) nagradio je plemenitost i olimpijski duh dvije atletičarke i one će se, bez obzira na to što rezultatom nisu obezbiljedile, naći u finalu.

1
U četvrtfinalu vaterpolo turnira Crna Gora - Mađarska 13:11 (9:9)
Šćepo branio - za polufinale!
    Vaterpolisti Crne Gore plasirali su se u polufinale olimijskog turnira u Riju, pošto je u četvrtfinalnom meču savladala Mađarsku nakon "peteraca" 4:2 (u regularnom dijelu bilo je 9:9).
Odlučujuća je bila odbrana peterca Miloša Šćepanovića Vamošu, koji je u regularom toku utakmice io trostruki strijelac. Golman "ajkula", heroj današnje utakmice, bio je kao hobotnica. Tako je za prvih 12 minuta savladan samo jednom!
Odlučujući "peterac" realizovao je Vjekoslav Pasković.

1
Prvi u istoriji
Marej odbranio - olimpijsko zlato!
    Britanac Endi Marej postao je prvi teniser u istoriji koji je odbranio olimpijsko zlato u singlu, pošto je u finalu u Riju savladao Argentinca Huana Martina Del Potra u četiri seta 7:5, 4:6, 6:2, 7:5..