0
U finalu šampionata za mlade u Jerevanu, u kategoriji do 80 kilograma crnogorski boks er savladao domaćeg borca Agvana Aleksijana
Šarčević šampion Evrope!

U finalu šampionata za mlade u Jerevanu, u kategoriji do 80 kilograma, pobijedio je domaćeg borca Agvana Aleksijana i novi je prvak Evrope.

Mirko je bio bolji u prve dvije runde, da bi mu u posljednjoj malo ponestalo snage, bio je i u nokdaunu, ali su mu na kraju bodovne sudije dale prednost.
Za Šarčevića je ovo treća evropska medalja na šampionatima za mlade, a prva zlatna.
On je prošle godine osvojio bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu za mlade u Sofiji, u kategoriji do 71 kilogram.
U karijeri ima i srebrnu medalju, godinu ranije, sa juniorskog Evropskog prvenstva u Gruziji.