Sedmica - Sport

0
Prijatesljki meč mladih U-21 fudbalskih selekcija Crna Gora - Bosna i Hercegovina 1:1 (1:1)
Iskoristili samo - po priliku!
          Mlada reprezentacija Crne Gore odigrala je neriješeno sa selekcijom Bosne i Hercegovine. Prijatesljki meč koji je večeras odigran na Gradskom stadionu u Nikšiću završen je rezultatom 1:1.

0
U 4. kolu grupe "C" na EP košarkaša, u Klužu, Crna Gora - Češka 88:75 (24:17, 25:17, 29:21, 10:20)
Pobijedili za - prvi plasman među 16!
    Crna Gora igraće u eliminacionoj rundi Evropskog prvenstva koje se održava u Turskoj, Izraelu, Finskoj i Rumuniji – izabranici Bogdana Tanjevića u četvrtom kolu grupe "C", u Klužu, savladali su selekciju Češke 88:75 (24:17, 25:17, 29:21, 10:20) i drugom pobjedom, kolo prije kraja, osigurali prolaz među 16 najboljih selekcija Starog kontinenta.

2
Košarkaška reprezentacija Crne Gore savladala Ukrajinu na turniruu u Instanbulu 75:62 (18:17, 25:10, 20:20, 12:15)
"Crveni" hvataju - pravi ritam?!
    - Nadam se da je izdanje protiv Ukrajine potvrda da hvatamo pravo formu. U Istanbulu imamo tri odlične provjere pred EuroBasket i svaku želimo da iskoristimo na najbolji način. Očekuje nas još duel protiv Turske u kojem očekujem još bolje izdanje nego protiv Ukrajine. Imali smo uspona i padova u pripremnom periodu, ali atmosfera u timu je odlična , radili smo veoma naporno i nadam se da će to donijeti dobar rezultat na EuroBasket - kazao je Vladimir Mihailović, bek košarkaške reprezentacije Crne Gore koja je večeras, na turniru u Instanbulu, savladala Ukrajinu 75:62 (18:17, 25:10, 20:20, 12:15).

1
U četvrtfinalu SP za mlada vaterpolo reprezentacije Crna Gora - Mađarska 8:12 (4:3, 1:6, 1:1, 2:2)
Presudila im - druga četvrtina!
    Mlada vaterpolo reprezentacija Crne Gore eliminisana je u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u Beogradu - izabranici Veljka Uskokovića poraženi su od jednog od favorita za tron selekcije Mađarske 12:8, pa će u subotu od 18 sati igrati sa SAD-om meč za plasman od 5. do 8. mjesta. Odlučila je loša druga četvrtina naše selekcije koju je Mađarska dobila 6:1.

1
Na startu turnira ''Trofej Beograda'' Crna Gora - Grčka 81:83 (18:20, 20:16, 21:17, 24:28)
Grci srećniji - u završnici!
    Muška seniorska reprezentacija poražena je na startu turnira ´´Trofej Beograda´´ – izabranici Bogdana Tanjevića poraženi su od selekcije Grčke 83:81 (18:20, 20:16, 21:17, 24:28). Pobjednik odličnog duela u dvorani ´´Aleksandar Nikolić´´ odlučen je u neizvjesnoj završnici, u kojoj je naša reprezentacija imala deset sekundi za posljednji napad, ali Nikola Ivanović i Bojan Dubljević nijesu bili precizni, pa je jedan od favorita za najviši plasman na predstojećem Eurobasketu došao do trijumfa.

1
Mlada vaterpolo reprezentacija Crne Gore (U20) ubjedljivo savladala Australiju 16:5 (4:1, 4:2, 3:1, 5:1)
Preko "kengura" - na Mađare!
    Mlada vaterpolo reprezentacija Crne Gore (U20) plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Beogradu! Izabranici Veljka Uskokovića su bez problema izašli na kraj sa Australijom, slavili ubjedljivo 16:5 (4:1, 4:2, 3:1, 5:1) i plasirala se u četvrtfinale, u kojem će u petak igrati sa Mađarskom.

1
Na SP mlada vaterpolo reprezentacija Crne Gore večeras igra sa Australijom
Za četvrtfinale - na "kengure"!
    Mlada vaterpolo reprezentacija Crne Gore, igrači 1997. godište i mlađi (U20) u osmini finala Svjetskog prvenstva u Beogradu večeras od 20,40 igraće sa selekcijom Australije.

0
U posljednjem meču grupe "B" na SP u Beogradu juniorska vaterpolo reprezentacija Crne Gore (U20), savladala Japan 18:17 (6:7, 3:6, 4:3, 5:1)
Preokrenuli za - drugi trijumf!
    Juniorska vaterpolo reprezentacija Crne Gore (U20), savladala je Japan nakon velikog preokreta 18:17 (6:7, 3:6, 4:3, 5:1) u četvrtom i posljednjem meču grupe B na Svjetskom prvenstvu u Beogradu. To je drugi trijumf izabranika Veljka Uskokovića nakon pobjede nad Holandijom, i dva poraza od Hrvatske i Španije. Crna Gora je zauzela treće mjesto u grupi i u osmini finala sjutra od 20:40h igraće sa poraženom selekcijom iz današnjeg duela Australije i Srbije.

0
U trećem meču na Svjetskom prvenstvu u Beogradu juniorska vaterpolo reprezentacija Crne Gore (U20), poražena od Španije 12:17 (4:4, 5:4, 0:5, 2:4)
U nastavku - furiozna "furija"!
    Juniorska vaterpolo reprezentacija Crne Gore (U20), poražena je od Španije 12:17 (4:4, 5:4, 0:5, 2:4) u trećem meču na Svjetskom prvenstvu u Beogradu. To je drugi poraz izabranika Veljka Uskokovića nakon startnog od Hrvatske, te pobjede nad Holandijom.
Mlade ´´ajkule´´ u posljednjem kolu igraju sa Japanom i najvjerovatnije zauzeće treće mjesto u grupi B, pa će u osmini finala igrati sa drugoplasiranom selekcijom iz grupe C, a to će biti poraženi iz sjutrašnjeg meča Srbije i Australije.

0
U borbi za 13. mjesto na EP u Slovačkoj juniorska (U18) košarkaška reprezentacija Crne Gore savladala Sloveniju 73:63 (23-15,19-12, 42-27, 11-19, 20-17)
Slavili za - opstanak u eliti!
    U borbi za 13. mjesto na EP u Slovačkoj juniorska (U18) košatkaška reprezentacija Crne Gore savladala Sloveniju 73:63 (23-15,19-12, 42-27, 11-19, 20-17) i obezbijedila opstanak u A diviziji., što je uoči šampionata i bio cilj izabranicima Nebojše Bogavca .

0
Na SP u Beogradu juniorska vaterpolo reprezentacija Crne Gore (U20) savladala Holandiju 14:6 (5:1, 4:2, 2:2, 3:1)
"Crveni" odmaraju - za "furiju"!
    Juniorska vaterpolo reprezentacija Crne Gore (U20) savladala je u drugom kolu Svjetskog prvenstva u Beogradu selekciju Holandije 14:6 (5:1, 4:2, 2:2, 3:1).
   To je prvi trijumf izabranika Veljka Uskokovića nakon startnog poraza od Hrvatske od 9:6. Sjutra smo slobodni dok ćemo u utorak od 17,20 igrati sa ŠPanijom.

0
U 1. kolu SP za vaterpoliste (U20) u Beogradu Crna Gora - Hrvatska 6:9 (1:2, 3:3, 2:4, 0:0)
Na startu - "crveni" poraženi!
    Juniorska vaterpolo reprezentacija Crne Gore (U20) poražena je u prvom kolu Svjetskog prvenstva u Beogradu od selekcije Hrvatske 6:9 (1:2, 3:3, 2:4, 0:0).
Izabranici Veljka Uskokovića u drugom kolu sjutra od 10,20 igraće sa Holandijom.

1
Švajcarski teniser u finalu Vimbldona savladao Marina Čilića u tri seta, 6:3, 6:1 i 6:4.
Federer osvojio - osmi trofej!
    Švajcarski teniser Rodžer Federer rekao je poslije osvajanja Vimbldona, 19. grend slem trofeja u karijeri, da nakon nekoliko godina bez uspjeha na najprestižnijem turniru na svijetu nije izgubio vjeru da može da ponovo postane šampion.

1
Španska teniserka u finalu savladala Venus Vilijams
Mugurusa šampionka Vimbldona!
    Španska teniserka Gabrinje Mugurusa osvojila je Vimbldon, pošto je danas u finalu pobijedila Amerikanku Venus Vilijams.

0
U finalu 14. Svjetskog prvenstva u košarci za veterane u Montekatiniju Crna Gora - Srbija 70: 62
Crnogorski veterani - svjetski prvaci!
    Crnogorska košarkaška reprezentacija u kategoriji veterana u finalnom meču pobijedila je Srbiju 70: 62 za titulu svjetskog šampiona, na 14. Svjetskom prvenstvu u košarci za veterane!
14th World Maxibasketball Championship održan je u italijanskom gradu Montekatini.
Interesantno, našu selekciju predvodio je bivši premijer Crne Gore Milo Đukanović, poznat kao veliki ljubitelj košarke.

1
U 6. kolu 6. grupe kvalifikacija za EP rukometaša u Hrvatskoj Rusija - Crna Gora 27:27 (11:16)
"Lavovi" se plasirali!
    Muška rukometna reprezentacija Crne Gore plasirala se na Evropsko prvenstvo u Hrvatskoj. Crnogorski rukometaši igrali su danas u Moskvi, u šestom kolu šeste grupe kvalifikacija, sa Rusijom neriješeno 27:27 (11:16) i kao drugoplasirani treći put uzastopno izborili plasman na šampionaat Evrope.

1
U drugom kolu grupe "D" EP u Češkoj Letonija - Crna Gora 76:55 (15:23, 23:14, 14:12 i 24:6)
"Crvene" opet pporažene!
    Ženska košarkaška reprezentacija Crne Gore poražena je danas u Pragu od Letonije 76:55 (15:23, 23:14, 14:12 i 24:6), u utakmici drugog kola D grupe Evropskog prvenstva u Češkoj.

1
Na turniru u Mađarskoj
Danka izborila - prvo finale!
    Prvi put ove godine, Danka Kovinić igraće finale nekog turnira. Istina, nije u pitanju WTA turnir, već ITF, ali će plasman u finale turnira u mađarskom Hodmezevašarhelju našoj teniserki puno značiti na planu samopouzdanja.

1
U prvom kolu "D" grupe EP za košarkašice Belgija - Crna Gora 66:64 (25:13, 15:18, 12:15 , 14:18)
Na startu - "crvene" poražene!
    Ženska košarkaška reprezentacija Crne Gore poražena je od Belgije 66:64 (25:13, 15:18, 12:15 , 14:18) u prvom kolu D grupe Evropskog prvenstva u Češkoj.

1
Crnogorske rukometašice poražene od Bjelorusije u revanš utakmici kvalifikacija na SP
"Lavice" se plasirale- iz "Topolice"!
    Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore plasirala se na Svjetsko prvestvo, koje će u decembru biti odigrano u Njemačkoj. Crnogorske rukometašice poražene su u Minsku, u revanš meču baraža, od Bjelorusije 25:23, a plasman na šampionat izborile su zahvaljujući trijumfu pred svojim navijačima 33:26.