0
Crnogorske juniorke poražene su na startu Evropskog prvenstva za igračice do 19 godina u Sloveniji – Francuska - Crna Gora 29:20 (14:11)
Za 15 minuta - pogodile samo jednom!

Crnogorske juniorke poražene su na startu Evropskog prvenstva za igračice do 19 godina u Sloveniji – Francuska je slavila 29:20 (14:11) u Celju u duelu prvog kola grupe "C".
Izabranice trenera Tatjane Jeraminok bolje su otvorile meč i u 13. minutu povele 5:3, nakon što je pogodila Džaferović. Francuska je preokrenula i na veliki odmor otišla sa tri gola viška.

Naše djevojke se ipak, nijesu predavale, pa su u 45. minutu ponovo došle do vođstva (19:18) kada je mrežu rivala zatresla Gugač. Do kraja meča, Crna Gora je međutim, postigla samo gol, pa je Francuska došla do pobjede na otvaranju šampionata.
Katarina Džaferović je bila najefikasnija u našem timu sa sedam golova, dok su po tri postigle Mina Novović, Gordana Marsenić i Sara Gugač.
Golmanka Milena Vujisić je imala devet odbrana.
Naredni protivnik naše reprezentacije je Austrija u duelu koji se igra u petak u 15.