1
Vaterpolisti Crne Gore u četvrtfinalu EP poražena od Italije,počinju razigravanje mečeva za plasman od pete do osme pozicije
"Ajkule" razigravaju - prvo sa Rumunijom!

Vaterpolisti Crne Gore, juče, u četvrtfinalu vaterpolo EP poraženi od Italije 8:14, danas od 20,15 počinju razigravanje mečeva za plasman od pete do osme pozicije.
Italija će se u polufinalu sastati sa Hrvatskom, koja je bila ubjedljiva protiv Grčke 13:8. Drugi polufinalni par čine Mađarska i Španija. Mađari su petercima pobijedili Srbiju 15:14, Španija lako izašla na kraj sa Rumunima 22:7.

“Ajkule” su odigrale sjajnu prvu četvrtinu, a u naredne dvije postigle samo jedan gol, pa su Italijani sa dvije serije – 5:0 u drugom i 3:0 u trećem periodu – stekli veliku prednost (11:5), a u završnom dijelu je bez problema sačuvali.
Sjajan vaterpolo u prvih osam minuta, izuzetno napadačko izdanje “ajkula”, koje su iskoristile četiri od pet situacija sa igračem više, ali su Italijani odgovarali – na kraju prvog perioda ipak 4:3 za Crnu Goru.
Međutim, u drugoj četvrtini napad je stao – pet napada sa igračem više nisu iskorištena, dva su završena pogrešnim dodavanjima – pa su Italijani serijom 5:0 za osam minuta od minus jedan došli do četiri gola prednosti na poluvremenu (8:4).
Poslije skoro devet minuta “ajkule” su iz peterca Đura Radovića pogodile gol rivala za 8:5, ali to je bio samo tračak nade.
Italija je ponovo ušla u seriju, preko Di Fulvija, Ećenikea i raspoloženog Di Some povela 11:5 i bilo jasno da je polufinale nedostižno za naš tim…
Crna Gora će u nedjelju igrati prvi meč u razigravanju za plasman od pete do osme pozicije, a rival je Rumunija.
Đuro Radović je postigao dva gola, po jedan Jovan Vujović, Marko Mršić, Vladan Spaić, Dušan Matković i Aleksa Ukropina. Eduardo di Soma je sa četiri pogotka bio najbolji pojedinac meča.