2
U polufinalu Kupa za rukometaše "Budvanska rivijera" savladala "Lovćen" 25:22,
Budvani eliminisali - branioca trofeja!

U finalu Kupa Crne Gore, sjutra od 18 u „Bemax areni“, ugraće RK "Budvanska rivijera" Budva i ORK "Rudar".
Nakon što su Budvani u prvom polufinalu eliminisali branioca trofeja – RK Lovćen (25:22), ORK "Rudar" je bio bolji od MRK "Sutjeska" 24:21 (12:10), pa će se boriti za prvi trofej u klupskoj istoriji.
U finalu Kupa Crne Gore za rukometašice igraće ŽRK "Budućnost Bemax" i ORK "Rudar".

Tim Nedima Selmnovića do pobjede je došao nakon preokreta, jer je "Sutjeska" bila u vođstvu do 25. minuta. U finišu prvog dijela bolja igra "Rudara" i „plus dva“ (12:10) na velikom odmoru.
U nastavku su Pljevljaci imali i četiri gola prednosti, Sutjeska je šest minuta prije kraja došla do izjednačenja (20:20), ali je najefikasniji igrač Rudara Nemanja Vuković sa dva vezana gola otklonio dileme oko pobjednika – 22:20 u 56. minutu.
Vuković je bio najefikasnijji sa devet golova, a igrač utakmice je bio golman Dejan Čolović sa 12 odbrana.
U redovima "Sutjeske" istakao se Đorđe Šljukić sa devet pogodaka.