0
U 14. kolu ABA lige "Split" - "Budučnost Voli" 78:77 (21:14; 19:26; 21:19; 17:18)
Sa zvukom sirene - stigao drugi poraz!

"Trojkom" sa desetak metara Sani Čampara u posljednjoj sekundi utakmice donio je pobjedu "Splitu", a drugi poraz "plavo-bijelima" - u 14. kolu ABA lige "Split" - "Budučnost Voli" 78:77 (21:14; 19:26; 21:19; 17:18).

Naša ekipa se ponovo mučila sa šutem za tri poena, pogođeno je 5 šuteva iz 15 pokušaja, dok smo upisali čak 40 poena iz reketa.
Domaća ekipa je odlično otvorila utakmicu koji su predvođeni Ukićem, Mesičekom i Marićem vodili u prvoj četvrtini sa 7 poena razlike. U našoj ekipi u prvih 10 minuta upisali su se samo Edžim, Kobs (po 5 poena) i Dela Vale (4 poena).
Na početku druge četvrtine veoma raspoloženi su bili Luka Mitrović sa 11 i Edžim sa 6 poena u četvritini. Splićani su imali 5 ofanzivnih skokova iz kojih su upisali 10 poena dok naša ekipa nije imala poene iz drugog napada.
U ovom dijelu utakmice ekipa iz Splita je imala čak 11 poena prednosti ali su naši momci uspjeli da kraja poluvremena izjednače na 40:40. Poene u poslednjoj sekundi je postigao Petar Popović koji se vratio nakon povrede koljena.
U drugom poluvremenu naša ekipa je bila na pogonu Kobsa koji je upisao 9 poena u ovoj četvrtini. Treću četvrtinu domaćini su dobili 21:19 i u poslednjih 10 minuta ušli sa +2.
Prvo vodstvo naše ekipe još od rezultata 5:4 na početku meča donosi Suad Šehović sa trojkom iz kornera, za 65:64 na 8 minuta do kraja utakmice. "Odlijepili" smo se na 6 poena razlike sa trojkom Ivanovića i kucanjem Apića za rezultat 66:72.
Domaćini se vraćaju u igru sa dvije trojke, Mesičeka i Roko Leni Ukića i dolaze do novog izjednačenja. Na 100 sekundi do kraja Apić je uspio da pogodi iz teške pozicije ispod koša za novo vodstvo naše ekipe.
"Split" je imao napad za pobjedu, 13 sekundi do kraja i tajm-aut trenera Skelina. U prvom naletu naša ekipa se odbranila ali iz ofanzivnog skoka i šuta sa velike utaljenosti Sanija Čampare Split dolazi do pobjede.
Najefikasniji u našoj ekipi bio je Kobs sa 19, Mitrović i Edžim sa 13, Ivanović 9 poena. Ivanović je upisao 4 asistencije i 3 ukradene lopte.
Sledeći meč našu ekipu očekuje 12. januara protiv ekipe Burga.