1
U petom kolu "B" grupe Lige šampiona za rukometašice "Borusija" - "Budućnost" 26:28 (15:13)
"Plave" preokrenule - za prvi trijumf!

Zahvaljujući velikom preokretu i seriji od pet uzastopnih pogodaka u posljednjih 15 minuta igre rukometašice "Budućnosti" u petom kolu "B" grupe Lige šampiona ostvarile su u Dortmundu prvi trijumf - "Borusija" - "Budućnost" 25:27.
Domaćin je u 40. minutu imao prednost od pet golova (22:17), a posljednji put bio je u vođstvu u 51. minutu (25:24).
"Budućnost" je uspjela da napravi preokret i dođe do vođstva od dva gola (27:25), koje je uspjela da sačuva do kraja.

Ekipa Dragana Adžića povela je na startu 2:0, a još tri puta imala je dva gola prednosti (3:1, 4:2 i 5:3).
Posljednji put bila je u vođstvu u desetom minutu (5:4).
Domaćin je, serijom od 3:0, poveo 6:5, razliku je u 17. uvećao na tri (10:7), a u 21. minutu na četiri gola.
Prednost domaćina u 40. minutu iznosila je pet pogodaka (22:17).
"Budućnost" je posljednjih 15 minuta odigrala bolje i u 52. minutu uspjela da izjednači (25:25), a dva minuta kasnije i da povede 27:25.
Najefikasnije u našem timu bile su Majda Mehmedović i Alison Pino sa po sedam, dok je Valerija Maslova postigla pet pogodaka.
U njemačkoj ekipi, koja je upisala četvrti poraz, istakle su se Keli Folebreht i Alina Grajsels sa po šest golova.
"Budućnost" će u narednom kolu, 24. oktobra, ugostiti "Đer".
BORUSIJA DORTMUND - BUDUĆNOST 26:28 (15:13)

Dortmund - Dvorana „Helmut Kernig”. Gledalaca: Sudije: Bunuara i Sami (Francuska). Sedmerci: Borusija Dortmund 3 (2), Budućnost 4 (3). Isključenja: Borusija Dortmund 6 (Freriks 17, 24), Budućnost 2 (Majda 11).

Borusija Dortmund: ROH (4 odbran), Ten Holte (2 i sedmerac), GRAJSELS 6 (1), Danijelson 2, Van Zajl, SMITS 3, Abdula, Štokšleder, GUTIJERES-BERMEHO 2 (1), FRERIKS 2, DULFER 5, FOLEBREHT 6, Rode, Blekman.

Budućnost: ARENHART (12 odbran i sedmerac), Vujisić, Petrović, RADIČEVIĆ 2, Džaferović, A. Marsenić, BRNOVIĆ 1, PINO 7 (3), MASLOVA 5, Ramusović, LEKIĆ 3, MEHMEDOVIĆ 7, Kadović, Grbić 1, Vukčević 2.