1
U derbiju 4. kola "C" grupe Lige nacija Crna Gora - Luksemburg 1:2 (1:1)
"Sokolima" - "skresana krila"!

Ako su na gostovanju Luksemburgu imali sreće, onda su je "hrabri sokoli" večeras protiv istog protivnika, na svom terenu, skupo platil - u derbiju 4. kola "C" grupe Lige nacija Crna Gora - Luksemburg 1:2 (1:1).
Izabranici Faruka Hadžibegića poveli su golom Igora Ivanovića, koji je u 34. minutu iskoristio centaršut Jovetića. Međutim, slavlje je kratko trajalo. Srećni strijelac nepotrebno je driiblao ispred šesnaesterca, što je poslije auta, u 42. minutu kaznio Muratović. Pottpuni preokret u 86. minutu donio je najbolji strijelac gostiju, Sinani.

Najgori akteri večerašnjeg derbija bili su njemački "djelioci pravde", koje je predvodio Sacha Steghehmann. Nijesu imali kontrolu nad utakmicom, grublju igru gostima su gledali kroz prste, a posljednjem minutu sudijske nadoknade glavni arbitar pokazao je crvene kartone Thillu i Jankoviću, a prije ostalih u svlačionicu morao je i Simić zbog drugog žutog kartona.
Crna Gora - Luksemburg 1:2