1
Na startu Lige šampiona za rukometašice "Podravka" - "Budućnost" 29:26 (12:17)
Oslabljene izdržale - poluvrijeme!

Rukometašice "Budućnosti" porazom su otvorile novu sezonu u Ligi šampiona – "Podravka" je u Koprivnici bila bolja od izabranica Dragana Adžića 29:26 (12:17) u prvom kolu grupe B. Oslabljeni sastav trenera Dragana Adžića bez čak 11 igračica igrao je sjajno u prvih 20-minuta, vodio 14:5, ali je u nastavku nedostajalo snage, pa je hrvatski šampion došao do preokreta u 38. minutu (19:18) i prednost sačuvao do kraja meča.

Andrea Lekić je sa devet golova bila najefikasnija u našem timu, dok je Alison Pino postigla šest, a sjajno izdanje imala je golmanka Barbara Arenhart koja je upisala 11 odbrana.
"Budućnost" u narednom kolu, 19. septembra dočekuje moskovski CSKA.
U preostalim mečevima prvog kola u grupi B, Brest je savladao Ramniku Vlčeu (28:21), Odenze je slavio protiv Borusije Dortmund (32:27), dok u duelu CSKA i Đera nije bilo pobjednika (27:27).
PODRAVKA – BUDUĆNOST 29:26 (12:17)

KOPRIVNICA – Dvorana „Fran Galović“. Igrano bez prisustva publike. Sudije: Mata, Lopez (Španija). Sedmerci: Podravka 7 (4), Budućnost 2 (1). Isključenja: Podravka 8, Budućnost 12 minuta.

PODRAVKA: Ećimović, Dumanska (15 odbrana), Tucaković, Zadravec, Turk 6, Beganovič 5, Karlovčan 1, Milošević 4 (2), Džono, Milosavljević 3 (1), Mugoša 2, Franušić, Buljan, Zrnić, Cakalou 3 (1), Karlos Azenaide 5.

BUDUĆNOST: Atingre (jedna odbrana i dva sedmerca), Arenhart (11 odbrana), Petrović 1, Gugač 3, Senić, G. Marsenić, Novović, A. Marsenić 1, Pino 6 (1), Lekić 9, Mehmedović 3, Anđušić, Vukčević 3, Krivokapić.