0
U 17.kolu Eurolige "Maccabi FOX Tel Aviv" - "Budućnost VOLI" 81:76
U finišu - fallilo sreće!

Plavi nijesu uspjeli da u 17.kolu upišu prvu pobjedu na gostovanjima u Evroligi.
Košarkaši Budućnost VOLI poraženi su u 17. kolu Evrolige od ekipe "Maccabi FOX Tel Aviv" rezultatom 81-76.

Naša ekipa je sjajno započela susret i na krilima Colea koji je postigao vezanih 10 poena kontrolisala susret u prvoj četvrtini. Njemu se priključio i Earl Clark, odbrana je bila na visokom nivou pa su Plavi u prvom poluvremenu imali i dvocifrenu prednost. Sa par zakucavanja i blokada Bitadze je unio neophodnu energiju sa klupe. Ipak kvalitet domaće ekipe je došao do izražaja pa na odmor otišlo sa 3 poena prednosti šampiona ABA lige.
Noris Cole je i u trećoj četvrtini nastavio da pogađa iz svih pozicija ali je naša ekipa sa nekoliko izgubljenih lopti i dozvoljenih poena protivnika nakon ofanzivnog skoka dozvolila domaćinu da se vrati u meč. Ogroman problem predstavljala je 5. lična greška Bitadzea i to je jedan od uzroka poena iz druge šanse protivnika. Maccabi je u posljednjoj četvrtini uspio sa nekoliko pogođenih šuteva za tri poena da prelomi susret i pored odlične igre Plavih. Još jednom je u našim redovima najefikasniji bio Noris Cole sa 25 poena i 6 skokova, sjajno ga je pratio Earl Clark strijelac 13 poena. Domaćina je do pobjede vodio Wilbekin sa 16 postignutih poena.
Već u petak 11. januara naša ekipa će u "Morači" u 18. kolu Evrolige ugostiti ekipu "Darussafaka Tefken" Istanbul.