1
U drugom meču glavne runde EP Crna Gora - Srbija 28:27 (12:15)
"Lavice" slavile - za prolaz dalje!

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore savladala je Srbiju u Nantu 28:27 (12:15), u drugom meču glavne runde Evropskog prvenstva u Francuskoj.

"Lavice" su odlično ušle u meč, stigle do tri gola razlike 7:4 u prvih deset minuta.
Međutim, u žestokom ritmu Srbija je uspjela da preokrene i povede u 19. minutu (11:10).
U posljednjih deset minuta prvog dijela igre ritam je opao, Crna Gora je bila bez gola čak preko 11 minuta, a Srbija je je u jednom momentu imala i plus četiri - 11:15.
U nastavku se topila prednost Srbije, a Crna Gora je došla do izjednačenja u 45. minutu (19:19). Nakon toga se igralo gol za gol, da bi Radičević u 52. minutu, nakon dvije kontre, dovela naš tim do prednosti (24:23).
Prednost je rasla na tri gola razlike (28:25), što je bilo nedostižno za Srbiju.
Ipak, nije moglo bez uzbuđenja u posljednjem minutu. Prvo Jauković pa Radičević su pogodile prečku, potom je promašila i Raičević, da bi Srbija imala posljednji napadad za izjednačenje. Ipak, odbrana je sjajno reagovala i spriječila da se ponovi scenario kao u duelu sa Rusijom.
Ranije danas, reprezentacija Rusije obezbijedila je plasman u polufinale Evropskog prvenstva, pošto je danas u Nantu pobijedila selekciju Danske sa 32:21 (14:9).
Crna Gora je sada treća na tabeli Grupe 1 sa 4 boda, iza Rusije koja ima sve pobjede, i Francuske koja ima bod više.