2
"DEUS"
Za vikend - 13. AVI Fest!

Trinaesto izdanje Festivala alternativnog film/videa (AVI Fest) biće - u sklopu filmskog segmenta "DEUS" - sjutra i prekosjutra u Kulturno - informativnom centru “Budo Tomović”.
Filmovi će biti prikazani u Multimedijalnoj sali sjutra od 20, a u nedjelju od 19.

Donosimo kompletan program festivala koji postoji od 2006. i jedini je festival kratkog, alternativnog filma u Crnoj Gori. Svih ovih godina okuplja crnogorske i inostrane autore koji djeluju u sferi alternativnog, subkulturnog filma/videa. Festival afirmiše kratke i dokumentarne filmske forme, intervencije u prostoru, audiovizuelne instalacije, predavanja, radionice, debate… Festival su podržali Ministarstvo kulture Crne Gore i Sekretarijat za kulturu i sport Glavnog grada, a organizator je NVO “Zabjelo Republika”.
Program 13. Smotre kratke video forme - festivalternativnogfilmavidea - AVIFest, 2018, KIC Podgorica

• Subota, 22. decembar
-18:00 h - multimedijalna sala – Videografija regiona – Kinoklub Zagreb; predstavlja Tomislav Šoban, predsjednik
Slavljenička projekcija Kinokluba Zagreb (1928 – 2018)
‘Kinoklub Zagreb slavi 90 godina’- promo spot - 0:30
‘Klub kinokamatera i njihova svrha’ - Maksimilijan Paspa - 10´
‘K3 ili čisto nebo bez oblaka’ - Mihovil Pansini - 2´
‘Kariokineza’ - Zlatko Heidler - 4´
‘Frame Fragmenti’ - Dalija Dozet - 2´
‘Dani preživjelog ratnika’ - Vedran Šamanović - 1´
‘In Continuo’ - Iva Gavrilović - 7´
‘Charlie, volim te’ - Miro Manojlović - 5:30
´The Surgeon´ - Sunčica Ana Veldić - 2 ´
‘Dota’ - Petra Zlonoga - 4:30
‘Kartografer’ - Daria Blažević - 6´
‘Prijelaz’ - Vedran Šuvar - 9:30
(trajanje: 56 min)
- 20:00 h - multimedijalna sala – Zvanična selekcija XIII Smotre kratke video forme – AVIFest, 2018, filmovi domaćih autora:
1. Kriza Čitanja (1:08) Toona (Tina Kuzman i Una Jovović)
2. Ogledalo (12:03) Milan Tatar
3. FORESTS - The best-kept secrets of Montenegro (2 :28) Ilija Perić/CZIP
4. Force Vitale (4:41) Pierre-Luc Vaillancourt
5. The Great Flood: Reconstruction Time Again (2:30) Damir Murseljević
6. U šetnji po prašini (5:43) Milo Bešović
7. Antonio Sanchez i Kurvini Sinovi - Prekovremeni smrad (2:58) Marko Gošović
8. Ada (5:12) Danilo Pendo
9. Rutina (00:55) Ksenija Šćepanović i Ivana Vujović
10. Rudolf/ Desperado (4:41) Mladen Ivanović
11. Rasti, mala, rasti! (3:00) Svetozar Nikočević Kika
12. Der Zivilisation (1:01) Tina Kuzman
13. Krystal (10:50) Jelena Živković
14. Ekološki (1:15) Vladan Đurišić
(trajanje 56 min)
• Nedelja, 23. decembar
- 17:00 Video čaj u 17 - Mediteranski vrt, Gorica
- 18:00 h – multimedijalna sala – Regionalni program: “Jugoslovenska Video Avijacija”:
1. Tišina (17:40) Jovana Avramović – Srbija
2. "Gen Z Diary" (6:28) Borjan Stojkov - Makedonija
3. Mogu sam (16:33) Nikola Polić – Srbija
4. No Image (6:08) Milorad Milatović – Crna Gora
5. Peti kat lijevo (15:00) Renata Lučić- Hrvatska
6. Glad (14:47) Tamara Todorovic – Srbija
7. U sjećanje na ljeto što je prošlo (11:30) Luka Vlaho – Bosna i Hercegovina
8. Istorija napuštanja (31:42) Matjaž Jamnik – Slovenija
trajanje: (119 min)
- 21:00 h – multimedijalna sala – Inostrana selekcija
1. Films to Break Projectors (5 min) Iloobia / UK
2. IOTAPHI - Kids of Chaos (4 min) Gregoris Rentis / Greece
3. Ugly (12 min) Nikita Diakur / Germany
4. Run Rostam Run (11 min) Hossein Molayemi / Iran
5. Edge of Alchemy (19 min) Stacey Steers / USA
6. Baba & Sohn (5 min) Deniz Zagli / Germany
7. The film about thinking of lights by using cheap wine glass (3 min) Jun Kurosawa/ Japon
8. Granular Film – Beirut (6 min) Charles-André Coderre /Canada
(trajanje): 65min





Posjeta : 22