0
U posljednjoj utakmici kvalifikacija za EP rukometašica Crna Gora - Italija 28:22 (16:8)
"Lavice" završile - optimalno!

Najbolje crnogorske rukometašice na optimalan način završile su kvalifikacije za EP - danas su savladale Italiju 28:22 (16:8). Iako su plasman na prvenstvo Evrope obeybijedile ranije, "lavice" ozbiljno su pristupile utakmici i poslije 30 minuta imale su prednost od osam golova. U nastavku selektor Johanson ukazao je šansu svim igračicama, a Italijanke su zaigrale agresivnije i u 55 minutu prišle su na 24:21. Najefikasnije u domaćoj selekciji bile su Ujkić eva sa 5 golovaa i Mehmedovićeva i i Despotovićeva sa 4, a kod gošći najbolja je bila golmanka Monika Brunster, koja je imala 14 odbrana.
Uoči utakmice od reprezentativnog dresa oprostile su se Marija Jovanović, Suzana Klikovac i Sonja Barjaktarović.