0
Muška teniska reprezentacija Crne Gore prva u "B" grupi turnira treće grupe Evropske zone Davis cupa
Izborili baraž - sa Maltom!

Muška teniska reprezentacija Crne Gore kao prvoplasirana završila je takmičenje u "B" grupi turnira treće grupe Evropske zone Dejvis kupa i izborila baraž za viši rang.
Crnogorski teniseri savladali su danas u Ulcinju, u trećem kolu B grupe, selekciju Grčke 2:1 i upisali treći trijumf.
U prva dva kola slavili su protiv Jermenije 3:0 i Letonije 2:1.

Vođstvo crnogorskoj reprezentaciji donio je Rezart Cungu, koji je pobijedio Joanisa Stergiua 2:0 (7:6 i 6:2).
Sve dileme oko pobjednika riješio je Ljubomir Čelebić trijumfom protiv Markosa Kalovelonisa 2:0 (6:2 i 6:1).
U duelu dublova Stefan Dragović i Pavle Rogan izgubili su od Stergiua i Petrosa Cicipasa 2:0 (7:5 i 6:4).
Crna Gora će u baražu igrati sa Maltom.
Bolji iz tog duela izboriće plasman u viši rang, odnosno drugu grupu Evropske zone Dejvis kupa.