0
U 2. kolu glavne runde Lige šampiona za rukometašice "Budućnost" - "Tiringer" 29:21 (15:12)
Primakle se - četvrtfinalu!

Rukometašice "Budućnosti" ostvarile su prvu pobjedu u glavnoj rundi Lige šampiona – nakon poraza od FTC u Dabašu, ”plave” su pružile odlično izdanje i savladale "Tiringer" 29:21 (15:12) u Sportskom centru ”Morača” i tako napravile veliki korak ka plasmanu u četvrtfinale jer sada imaju četiri boda više od tog tima.
U duelu u kojem je pobjeda bila imperativ, izabranice Dragana Adžića na poluvremenu su imale tri gola viška (15:12), a pitanje pobjednika riješile su serijom 7:0, kojom su u 47. minutu došle do dvocifrene prednosti (24:14).

Dvostuke šampionke Evrope tako su zadržale maksimalan učinak pred svojim navijačima, nakon što su u grupnoj fazi upisale tri pobjede u isto toliko mečeva. "Budućnost" u narednom kolu, 10. februara u Skoplju gostuje ekipi "Vardara".
Najefikasnija u našem timu bila je Đurđina Malović sa sedam golova, Milena Raičević je postigla šest, a Đurđina Jauković i Itana Grbić po pet. Darli Zokebi De Paula bila je sjajna na golu sa 14 odbrana, uključujući tri sedmerca.
U poraženom timu najbolja je bila Iveta Luzumova sa osam pogodaka.
BUDUĆNOST – TIRINGER 29:21 (15:12)

PODGORICA – Sportski centar ”Morača”. Gledalaca: 1. 500. Sudije: Baranovski, Lemanovič (Poljska). Sedmerci: Budućnost 5 (3), Tiringer 8 (4). Isključenja: Budućnost 2, Tiringer 6 minuta.
BUDUĆNOST: ZOKEBI DE PAULA (11 odbrana i tri sedmerca), Batinović, Babović, UJKIĆ 1, JAUKOVIĆ 5, PLETIKOSIĆ 3, Laslo, MALOVIĆ 7, Premović, Brnović 2, Bulatović, Pavićević, Vukčević, RAIČEVIĆ 6 (3), GRBIĆ 5.
TIRINGER: Krauze (7 odbrana), EKERLE (sedmerac), ŠEFKNEHT, LANG 2, Šmelcer 3, Nidervizer 4, AGILAR 1, LUZUMOVA 8 (4), Mitrović, JAKUBISOVA 2, HUBER, Batista Da Silva 1.