1
U prvoj utakmici kvalifkacija za Eurobasket Island - Crna Gora 62:84
"Crvene" startovale - ubjedljivo!

Crnogorske košarkašice bile su uspješne na startu kvalifikacija za Eurobasket i lako su slavile protiv Islanda u gostima 84:62.
Dubljevićeva je šutirala iz igre fenomenalnih 11/14, imala je i šest skokva za indeks korisnosti 35. Glori Džonson je na debiju dala 11 poena, osam je dodala Raković, sedam Jovanović.
Kod domaćih 23 poena Kjartansdotir, 18 Sverisdotir.

Izabranice Roberta Injigesa bile su dobre na premijeri u podmlađenom sastavu. Drugo poluvrijeme bilo je bolje u izdanju našeg tima koji je očekivano igrao po notama Jelene Dubljević. Predvodnica nove generacije ubacila je 30 poena.
Islanđanke su parirale u prvom poluvremenu (39:32 za naše), prije svega zahvaljujući dobrom šutu za tri poena Sverisdotir. Ipak u trećoj četvrtini naš sastav je odigrao znatno čvršće u odbrani, što je omogućilo da iz tranzicije dođe do lakih poena. 22:8 dobile su Crnogorke treći period i riješile pitanje pobjednika.
Naše košarkašice u drugom kolu igraće protiv BiH, 15. novembra u Podgorici.