0
U 4. kolu grupe "C" na EP košarkaša, u Klužu, Crna Gora - Češka 88:75 (24:17, 25:17, 29:21, 10:20)
Pobijedili za - prvi plasman među 16!

Crna Gora igraće u eliminacionoj rundi Evropskog prvenstva koje se održava u Turskoj, Izraelu, Finskoj i Rumuniji – izabranici Bogdana Tanjevića u četvrtom kolu grupe "C", u Klužu, savladali su selekciju Češke 88:75 (24:17, 25:17, 29:21, 10:20) i drugom pobjedom, kolo prije kraja, osigurali prolaz među 16 najboljih selekcija Starog kontinenta.

Nakon poraza od Hrvatske nakon dramatične završnice, Bojan Dubjević i saigrači uspjeli su da se vrate na pravi put, kao što je bio slučaj i nakon prethodnog poraza od Španije na startu kada su u drugom kolu ubjedljivo savladali Mađarsku, tokom čitavog meča vodili su protiv Češke, a da pobjeda ne može da izmakne moglo se naslutiti već nakon prvog poluvremena poslije kojeg je bilo ´´plus 15´´ (49:34). U nastavku jedina dilema bila je konačna razlika, uz odlično izdanje čitavog tima i mnogo razloga za optimizam uoči nastavka šampionata. Nakon eliminacije u grupnoj fazi na prethodna dva učešća na šampionatima Evrope (2011. u Litvaniji i dvije godine kasnije u Sloveniji), naša reprezentacija iz trećeg pokušaja domogla se druge faze EuroBasketa, a nakon posljednjeg kola u grupi C i duela protiv Rumunije u četvrtak (19. 45 sati) biće poznato da li u nokaut fazu ide sa trećeg ili četvrtog mjesta. Ukoliko u preostalim mečevima grupe C ne bude iznenađenja, izabranici selektora Tanjevića osvojiće treće mjesto u grupi C pa će protivnik u osmini finala biti drugoplasirani tim iz grupe "D" koja se igra u Istanbulu.
Naš tim je dao čak 16 trojki iz 34 pokušaja - Suad Šehović je pogodio četiri iz isto toliko pokušaja, po tri su upisali Nikola Ivanović, Tajris Rajs i Nikola Pavlićević...
Nikola Vučević je dominirao pod obručima, imao je učinak od 17 poena i 14 skokova, isti košgeterski učinak je imao i Ivanović, Pavlićević je upisao 13, Šehović 12...
Posljednji meč u grupi "crveni" igraju u četvrtak od 19.45 kada se sastaju sa Rumunima.
´´Crveni´´ su nakon trojke Šehovića poveli 7:2 u 3. minutu, ali je Češka prišla na samo poen (9:8) u 4. minutu. Uslijedila je serija od sedam vezanih poena u kojoj su pogađali Vučević, Barović i Šehović koji je trojkom donio ´´plus osam´´ (16:8) u 6. minutu. Selektor Češke Ginzburg zatražio je tajm-aut, ali ni to nije pomoglo jer je Rajs trojkom donio dvocifrenu prednost (19:9) u 7. minutu. Nakon trojke Dubljevića bilo je i rekordnih ´´plus 12´´ u prvoj dionici (24:12, 9. minut), ali je to kraja tog perioda protivnik smanjio zaostatak na sedam poen – 24:17.
Da prednost ponovo bude dvocifrena sa četiri vezana poena na početku druge dionice pobrinuo se Ivanović koji je u 12. minutu donio ´´plus 11´´ (28:17). I u nastavku druge dionice, Dubljević i saigrači sigurnom igrom održavali su dvocifrenu prednost, a najveća razlika bila je u posljednjem minutu kada je Đurišić pogodio za 49:32. Nakon prvog poluvremena bilo je 49:34, uz po 11 poena Vučevića i Ivanovića.
Na početku treće četvrtine pet trojki naše reprezentacije (Šehović i Pavlićević pogodili su po dvije, jednu Vranješ), pa je u 24. minutu bilo ´´plus 23´´ (66:43), a rekordnu prednost donio je Vučević koji je u 25. minutu pogodio za 68:43. Vučević je svojim 15. poenom ponovo donio 25 poena viška (78:53) u 30. minutu, a u posljednjih deset minuta, naša reprezentacija ušla je sa 23 poena viška – 78:55.
I početak posljednje dionice pripao je našem timu – Ivanović je pogodio trojku, a Vučević donio 28 poena viška (83:55) u 32. minutu. Do kraja meča jedina dilema bila je razlika sa kojom će naša reprezentacija upisati drugi trijumf, nakon ubjedljivog ostvarenog protiv Mađarske u drugom kolu, a priliku je u finišu dobio i najmlađi član nacionalnog tima – 18-godišnji Dino Radončić.