1
U 5. kolu ABA lige "Tajfun" - "Budućnost Voli" 61:80
Prvo slavlje - u gostima!

"Budućnost Voli" lako je izašla na kraj sa šampionom Slovenije "Tajfunom" u gostima 80:61 u petom kolu ABA lige i tako vezala treću uzastopnu pobjedu u regionalnom takmičenju.

Domaći su odolijevali samo u prvih 10 minuta. Budućnost je doduše povela sa 7:2 ali je Tajfuna na krilima Klarka preokrenuo 11:10.
Do kraja prve četvrtine igralo se koš za koš, pa je prvi dio igre zavšen neriješeno (17:17).
Sve do 18. minuta rivali su smjenjivali u vođstvu, a onda je Kuk postigao postigao tri trojke i Budućnost je stekla devet poena prednosti (42:33).
Poenima Dragićevića i Marića Budućnost je stigla do dvocifrene prednosti (45:36), a serijom 8:1 u finišu treće dionice su dokrajčili rivala (56:34). Na kraju tog perioda Budućnost je imala plus 13 (58:45).
Kada je sredionom posljednjeg kvartala Budućnost povela sa 18 poena razlike 65:47 bilo je jasno da bodovi putuju za Podgoricu.
"Plavi" su lako priveli meč kraju i zabilježilu prvu pobjedu u gostima u ovoj sezoni.
Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Aleks Marić sa 20 poena,a imao je i deset skokova.
Poen manje ubacio je Omar Kuk, dok je Tadija Dragićević meč završio sa 12 koševa.
U slovenačkom prvaku najbolji je bio Tomaž Bolčina sa 16 koševa.